Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érződik ilyen gyorsnak...

Kiskutya86 kérdése:

Miért érződik ilyen gyorsnak az idő múlása 2020 óta?

Figyelt kérdés

Egyre több külföldi oldalon látok mémeket és posztokat erről, hogy sokaknak felgyorsult az idő és ezt a 2020as évtől sokan érzik ugyan így. Nekem is már személyes tapasztalatom van másoktól is, hogy így gondolják. Meg ha én is jobban belegondolok akkor mintha tegnap lett volna kijárási tilalom és az a rossz időszak. Ami nem is tartott olyan rövid ideig. Pedig elvoltunk, buliztunk és egy szűk társasággal, de összejártunk azért. Aztán tényleg igazaból észre sem vettem de elment az idő baromira. Kijártam a sulit, le érettségiztem, barátnőm lett. Idén dolgoztam először ami egy elég lehangoló élmény volt. És valahogy most kezdett el ez engemet foglalkoztatni. Meg úgy érzem, hogy baromira eltelik az idő. (!Nem olyan érzés most bulizni mint korábban. Csak 20 éves vagyok és sajnos már most is sok barátomat elveszítettem, mert gyökerek és jatszák a nagy felnőttet stb.) Szóval igen, érzékelem ezt a fura jelenséget és ez szerintem több mint egyêni tapasztalás hanem valami kollektívan érzékelt dolog.

Még azt leírnám, hogy annak idején olvastam egy ilyet hogy a biblia szerint amikor eljön a vég akkor azokban az időkben az idő is felgyorsul a földön és egyre jobban fogják érezni ezt az emberek. Nem tudom ennek is mennyi alapja van de engem elgondolkodtatott. (Nem vagyok vallásos, utálom de mint gondolat ide fűztem ezt)

Ha bárkinek van valami ötlete meg lenginkább tapasztalata azt nagyon szívesen meghallgatom.

Köszönöm sziasztok



dec. 9. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, de nekem is felgyorsultnak tűnik.
dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Érzem én is, elszaladt gyorsan 3 év
dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is így érzem.Lehet butaságnak hangzik, mert nyilván az órát látja mindenki, de nekem úgy tűnik, mintha egy nap sem 24 órából állna.
dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy egyre idősebb leszel, egyre gyorsul. Emlékszem, hogy nyarakat unatkoztam végig, amik úgy vánszorogtak mint egy ólomszárnyú betonbagoly, most meg csak pislogok, hogy jé, megint év vége.
dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

#4 Valóban, ez egy általános igazság, hogy minél idősebb az ember, annál inkább így érez.

Viszont ez a jelenség amiről a kérdező ír, biztosan mások számára is szembeötlőbb valamiért, mert tényleg sokan foglalkoznak a témával a közösségi médiában.Internet, közösségi oldalak eddig is léteztek, mégsem beszéltek az emberek tömegesen az időgyorsulás érzetéről.

Szóval valami tényleg más.

dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre van egy teszt. Nézzétek meg Tarr Béla Satántangó című filmjét stopperrel. Ha a stopper is 7 óra 30 percesnek méri, akkor nem gyorsult fel az idő 1994 óta.
dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minél kevesebbet fogsz fel a történésekből, minél kevésbé figyelsz meg, tudatosítasz dolgokat, annál gyorsabbnak érzékeled az idő múlását. Ahogy idősödsz, az agyad egyre jobban ellustul, már nem az a szivacs mint gyerekkorodban mai szívja magába az információt.


Ha csak mint egy robot végigvegetálod bambán a napjaidat rutinból akkor azt fogod észrevenni, hogy a napok elszálltak mint ha meg sem történtek volna. És igazad lesz, mert veled nem történtek meg azok a napok. Skippelted őket.🙂

dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!