Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom magam megvédeni...

Hogyan tudom magam megvédeni az osztályomban?

Figyelt kérdés

Másodszakmás vagyok, másodjára 9.osztályos. Az osztályban összesen 30an vagyunk, viszont senkinek sem tetszik hogy olyan vagyok velük év eleje óta, mint amilyenek ők velem. Már volt hogy egy lány rámküldte a pasiját viszont nem mentem elé mert nem akartam verekedni, ezt mai napig visszakapom szavakban. Az egész osztály ellenem van, senkivel se vagyok jóba. Már páran meg is akarnak verni, viszont tököm kivan azzal, hogy gyengének látszok, ezért is vagyok "céltábla". Ja és csendes ember vagyok, akikről pedig illik tudni hogy nem jó ötlet velük cseszekedni mert bennük a legtöbb a düh.


Komoly kérdés volt, komoly válaszokat várok! Kérlek titeket trollkodók, hogy hagyjátok el ezt a kérdést!!


19/F



dec. 11. 12:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy nem szeretek verekedni, csak ha muszáj. Azért is vagyok kiközösítve ezek mellett, mert van egy beszédhibám amin nem tudok javítani, szülők sem segítenek benne, ez az "R" betű vagy hang kiadása.
dec. 11. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért vannak ellened mert te nem vagy jóban velük, vagy azért nem vagy jóban velük mert ellened vannak? Ki kezdte az egészet?

"viszont senkinek sem tetszik hogy olyan vagyok velük év eleje óta, mint amilyenek ők velem" - változtass ezen, és lehet ők is máshogy állnak hozzád.

dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha van osztály főnöki óra akkor beszéld meg az oszt.fővel, hogy beszéljetek róla.Ha az oszt.fő elzárkózik, akkor menj el az igazgatóhoz.
dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2/3: Nem fogok jópofizni azzal aki velem szemétkedik...


3/3 Pinviczki Gábor: Attól csak még jobban rákezdenének... Az a baj hogy ez pont egy olyan iskola hogy ha nem drogozol nem cigizel akkor örülsz ha kikerülsz élve a 3 éved végére...

dec. 11. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ugyanilyen suliba jártam,ismerős. Életveszély volt, bár én tudtam verekedni,meg nem kötöttek belém nagyon.
dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem fogok jópofizni azzal aki velem szemétkedik..."


Kérdés, hogy mi a célja a szemétkedésnek.


Ez egy tipikus társadalmi jelenség kicsiben: adott egy bevándorló kisebbség (te), aki kilóg a közösségből, és a helyiek bizalmatlanok vele szemben. A közösség fél a kisebbségtől, nem bíznak bennük. A kisebbség érzi a bizalmatlanságot, és emiatt védi magát. Ezt a távolságtartó önvédelmet a helyiek ellenségességnek érzik, emiatt a bizalmatlanságuk nő. A növekvő bizalmatlanság miatt a kisebbség önvédelme is nő.


Te egy diákkgenerációval idősebb vagy náluk, szerintem kicsit félnek tőled. Ugyanakkor te meg egyedül vagy, te is félted magad. Ráadásul csendes, magadba fordulónak írtad le magad, ezt sokan eleve ellenséges viselkedésnek tartják, és ellenségesen is reagálnak.


Aztán ebben mindketten megtaláljátok a számításotokat: ők bekóstolnak, amire te agresszívan reagálsz, és ezzel igazolod a félelmüket. Erre ők összezárnak ellened. Röviden: cigánymigráns lettél.

dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!