Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kevésbé tiszta emberek otthoná...

Kevésbé tiszta emberek otthonában ti hogy viselkedtek?

Figyelt kérdés

A férjemnek vannak rokonai akikkel amúgy jó a viszonyunk. De messze laknak, ha megyünk egymáshoz akkor több napra szoktunk menni. Ők is, mi is. Amúgy normális emberek átlagos házzal, nem valami putri. De nekem fura ott vagyunk mondjuk 3 napig és egyszer se törlik le az étkezőasztalt. Reggelizünk, ebédelünk, vacsorázunk, megint reggeli, megint ebéd és ugyanaz az asztal.. nálunk alap hogy minde evés után letörlöm. Főleg hogy összesen 4 gyerek van nekik+nekünk, nyilván nem esznek szépen teljesen, meg nyilván felnőtt is morzsál stb.

Vagy pl kuka nekik nagy van, nem a mosogató alatt hanem szabadonálló, folyik ki belőle a szemét, miközben eszel látod, nálam ez is alap, hogy azért a szemetet kivisszük, pláne ha vendégek vannak. Meg hasonlók.. Én álljak neki ott rendezkedni? Nekem pl nem esne jól, kellemetlen lenne, ha valaki a házamban kivinné a szemetet meg törölgetne. Ti hasonló helyzetben mit csináltok? Most is megyünk hozzájuk 3 napra 2 ünnep közt.


dec. 15. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanúgy, mint a nagyon tiszta otthonokban.


Azaz nem nyúlok semmihez, nem rendezkedem, nem mondok semmi rosszat.

dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Hát én ha valakihez megvagyok hivva akkor besegítek, pl elpakolom az ételt velük kaja után, sógorom mosogatni szokott én az asztalt letörlöm.Nem rendezkedsz csak besegítessz.Viszont ez sokkol hogy egyszer sem törlik le az asztalt pl kaja után.Én a párommal élek és minden kaja után letörlöm sanytollal.
dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, van benne valami, de ha itt vannak ők sem szoktak, megcsinálom én, nem várom el. Ezek után fura lenne ha én meg nekiállnék ott törölgetni, szerintem nem tetszene neki úgy érzem valamiért. De megmondom őszintén én is érzem rá a késztetést..
dec. 15. 21:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem várják el, de én besegítek mindig elpakolni stb.Mondjuk én ezt kezdetektől fogva csinálom.Most ha eddig 5x voltatok náluk és nem csináltad önszántadból( mivel egy megvendégelő felnőtt nem várja el a megvendégelttől hogy takaritson) akkor ezek után lehet fura lenne neki hogy eddig csak az asztal alá raktad a lábad most meg törölgetnél.
dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindenkinek egyformák az igényei a tisztaságra, ami alapvetően nem baj.


Mi például nem vagyunk kimondottan rendszeretőek és azt se igényeljük, hogy a lakásunk steril legyen:

- a mosogatást nem intézzük el azonnal

- porszívózni ritkábban szoktunk, mint kéne

- port törölni nem igazán szoktunk

- van egy macskánk, úgyhogy a macskaször az elég sok helyen megtalálható


Amire viszont figyelünk, hogy aminek egészségügyi kockázata van:

- ha valami elkezd penészedni a hüttöben, az egyböl megy a kukába

- a macskaalmot naponta(van, hogy 2x is) kitakarítjuk


Persze, ha vendégek jönnek, akkor egyel jobban kitakarítunk, mert amúgy a hétköznapi állapotot szégyellnénk.


Viszont azért látszik, hogy nem vagyunk rend- és tisztaságmániásak.


Minket ez egyszerűen nem zavar.


DE!

Ha valaki jön vendégségbe több napra és esetleg berakja a tányérját a mosogatóba, az rendben van.

De ha elkezdene takarítani, azt azért nem venném jó néven. Én se kezdenék el morzsákat szórni az asztalára nála csak azért, hogy jobban tükrözze az én igényeimet :P

dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekem/magam által képzett koszt letörlöm más lakásában is, szerintem az nem illetlenség.

A többit elviselem.

dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg elfogadni, hogy nem mindenkinek egyformák az igényei. Lehet, hogy valakinek a te otthonod is rendezetlennek számítana, még akkor is, ha te úgy érzed, hogy patyolat tisztaság és rend van. Ha egészségügyi szempontból rendben van a lakás, onnantól már egyéni, hogy kinek mi fér bele a hétköznapi tisztaságba. Ne állj neki rendezkedni sehol, ami nem a te lakásod!
dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb végzek a feladatommal és csá.
dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy letörlöd az asztal magatok után és a gyerekeid után és elpakolod az asztalról amibe ettetek az pl nem rendezkedés.Értem amit a 6os akar mondani.
dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem megyek oda ahol nem érzem jól magam, inkább leépítem őket mindenféle mondvacsinált ürüggyel.
dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!