Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csak az ilyen nagyon...

Miért csak az ilyen nagyon átlagos munkákat tolják mindenhol a fiatal felnőtteknek vagy gyereknek pályaválasztás előtt? 🌕

Figyelt kérdés

Pl. Legyél szakács, festő, hegesztő, szerelő, asszisztens... akármi.

És egyrészt ezekbe se mennek bele hogy milyen lehetőségek vanna ezeken belül, de pl. miért nincs egy részletes tájékoztatás arról hogy hogy lehet valaki katona és hogy mennyi féle lehetőség van a katonaságnál? Szerintem az emberek nagy része nem lát bele ebbe, és így sok neki megfelelő munka kiesik. Vagy akár hogy online hogy lehet munkát szerezni, vagy akármi mást... ami nem ilyen nagyon hétköznapi basic munka.


dec. 19. 23:45
 1/4 A kérdező kommentje:
És csak mondtam valamit. A lényege az hogy az érdekesebb dolgokat, ahol még fejlődési lehetőség is van azokról nem beszél senki.
dec. 19. 23:47
 2/4 anonim válasza:
100%
Egyszeru valasz, csunyan fogalmazok, de egyszeru "droid" munkak. Azaz, egy robotot csinalnak beloled es mehetsz a szalag melle konkretan. Az alap dolgokat (neha azt se) leadjak a suliba hogy ne full hulyen menj egy adott munkahelyre, de erteni sem fogsz hozza, sajnos.. Mielott felreertes lenne, mindegyik szakmat becsulom, en is autoszerelonek tanulok még, de tanulni nem itt fogok az is biztos.. En ezt tudom kinezni ebbol a kerdesbol, nem azert mert hú de jok lehetnek ezek a szakmak es megbecsulik oket, bar aki elhatarozott egy irany irant mint en, akkor annak nem lesz gondja a palyavalasztassal nyilvan
dec. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pályaválasztási tanácsadás alapja az, hogy te nem tudod mit akarsz. Ott elmondják, hogy kb képességeid szerint mire lennél alkalmas. Főleg hiányszakmát fognak mondani, hiszen oda nem találnak embert. Ha te tudod, hogy katona akarsz lenni, akkor el kell menni a toborzóirodába és elmondják neked, hogy mi a teendő. Nekem anno elmondták, hogy műszaki pályára kéne mennem, csak azt felejtették elmondani, hogy a műszaki pályák nagy részéhez olyan kitartás kell, ami nekem nyomokban sincs meg. Miután megtanácsadtak én már tudtam, hogy sose leszek műszaki ember. Az más, hogy a rejtvényújságban meg tudom fejteni merre forog a fogaskerék és az is más, hogy szeretnék-e ilyen rendszert tervezni.
dec. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért kérded ezt, mi szeretnél lenni?
jan. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!