Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem a gender "ideológiát...

Nem értem a gender "ideológiát", valaki megcáfolna?

Figyelt kérdés
Nem, nem fogom a politika kategóriába tenni, mert attól még hogy a Fidesz mindenből politikai közellenséget generál, ez emberekről szóló kérdés, nem politika. Na szóval. Transznemű emberként is teljesen értetlenül állok a gender/társadalmi nem, mint fogalom előtt. Leszögezném,hogy szerintem akkor transz valaki, ha a másik nemnek érzi magát, és akkor nembináris, ha nem érzi magát semminek. Az emiatt jelentkező diszkomfortot azzal lehet effektíven orvosolni, ha olyanná alakítja az egyén a testét, ami a másik nem elsődleges jellegeit hordozza, a nembinárisok pedig elrejtik ezeket, pl. mellkissebbítő műtéttel. Azt is talán fontos lehet kiemelnem, hogy szerintem a transz férfi nem férfi, de nem is nő, ahogy a transz nő sem nő, de nem is férfi. Mindez szerintem elég sokáig tiszta és logikus volt mindenkinek, erre jött ez a gender ami nekem teljesen magas. Merthogy szerencsétlen modern kori emberek azon fáradoztak évtizedeken át, hogy ne legyen neme rengeteg, rengeteg dolognak, aminek nem kéne. Magyarán ne legyen egy lány lezbikusnak tartva, ha rövid haja van és szeret focizni,egy fiú ne legyen lánynak tartva, ha könnyen sír, és szereti a cuki dolgokat, stb. Majd kitalálták,hogy van a társadalmi nem, ami azt jelenti tulajdonképpen, hogy fiúsnak, vagy lányosnak tartja magát az ember. Ha egy férfi nőies dolgokat szeret, és otthon akar maradni nevelni a gyerekét miközben a felesége dolgozik, akkor neki biztos nő a társadalmi neme?! Szerintem ez a legnagyobb bullshit a világon. És most ezt összemossák a transzneműekkel, aminek mint fentebb is írtam tök más a definíciója, és kb köze sincs az egészhez... Ti hogy látjátok ezt?

dec. 22. 21:13
 1/6 Kitana. ***** válasza:
83%

Szerintem túlságosan kategorizálni akarja magát mindenki, amit én sem értek, de gondolom ez az alapja, azért van ennyi, mert mindenki akar magának egy címkét, mert valahogy az kevés, hogy “én én vagyok”, vagy nem tudom. Ahhoz meg kéne ismertetned magadat a másikkal, egyszerűbb, ha leírod magadat, hogy egy nonbinary hugrabugos enfj mérleg vagy, gondolom :D

De ennek a gender dolognak szerintem manapság nem sok értelme van, mert pont a sztereotípiákat erősíti. Rám egy rakás tipikus női trait nem jellemző és nem érzem magaménak a hagyományos női szerepeket, de én azt mondom, hogy egy ilyen nő vagyok, nem azt, hogy rossz testbe születtem vagy bármi, fizikailag mondjuk nincs problémám a női testtel, külsőre nem vagyok férfias és nem is akarok az lenni. Szóval ez a genderezés szerintem rossz irány ahelyett, hogy azt erősítenénk, hogy mindegy, minek születtél, azt kezdesz az életeddel, amit akarsz, nem kell ahhoz kompletten másik emberré válnod.

dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érted, akkor jó, mert hogy nincs ilyen, hogy "gender ideológia". A társadalmi nem (gender) meg a transzgender jelenség összemosása pusztán szavazatgeneráló retorikai eszköz.
dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

"Nem, nem fogom a politika kategóriába tenni"


Pedig a gender ideológia politika. Semmi értelme, csak valaki kitalálta, sokan azt várják, hogy majd harcolnak a jogaikért és akkor jobb lesz. Nem lesz jobb, nem lesz semmi. Ha egy-egy ilyen csoport elér valamit, akkor megint lesz egy következő cél, amit el akarnak érni.

dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
A gender magyarul a nemet jelenti. Nem kell ezt túl bonyolítani. Ahogy minden melegre szókás lett rámondani, hogy "LMBTQ".
dec. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetett műbalhé az egész, amely alkalmas arra,, hogy valós problémákról terelje el a figyelmet, miközben tömegesen feszülnek egymásnak - szokás szerint teljesen értelmetlenül - emberek, mint például ahogyan azt a vallásos emberek is tették. Hányan és mennyi embert mészároltak le TÖRVÉNYESÍTVE anno, "az EGYETLEN ÉS IGAZ HIT" zászlaja alatt?

Nos, ez a gender baromság egy hasonló "találmány", - amelynek fel is lehet ültetni és fel is ül egy csomó sötét gyalog!

dec. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy férfi "otthon akar maradni nevelni a gyerekét miközben a felesége dolgozik, akkor neki biztos nő a társadalmi neme"

Hogy mi? Tehát van egy férfi, aki full férfinak érzi magát és egyáltalán nem transz, de úgy gondolja, hogy ennek ellenére neki a társadalmi neme nő? Vagy még ő maga sem gondolja úgy, de otthon marad a gyerekkel meg főz otthon, akkor ő gender ideologisták szerint emiatt "társadalmilag nő"?

jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!