Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem érdekli a kortársaim...

Sweaze kérdése:

Miért nem érdekli a kortársaimat a politika, és normális, hogy ennyire szeretek politizálni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Azt vettem észre, hogy a kortársaimat egyáltalán nem érdekli a politika, a közélet vagy a történelem. Mind unalmasnak tartja, pedig nagyon fontos, hogy képben legyünk az aktuális politikai és közéleti eseményekkel, hiszen valamilyen szinten mindenkire hatással van. Őket inkább a bulizás és az alkohol érdekli, persze ezt is megtudom érteni, mikor, ha nem most? De azért aggasztó, hogy 1 év múlva már választójoggal fognak rendelkezni és szinte semmit sem tudnak (1-2 oszt. társamat kivéve). Viszont velük ellentétben én nagyon szeretek politizálni, akár külföldi akár belföldi témák kerülnek terítékre. Nagyapámmal is hosszú órákon keresztül szoktunk történelemről, politikáról beszélgetni és vitázni (őt is meglepem mindig, mennyire tudom a történéseket, pedig még rengeteg mindent kell tanulnom)

Szóval én nem vagyok normális és mással kéne foglalkoznom ebben a korban, vagy a többiek túl tájékozatlanok?



dec. 22. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez általában így szokott lenni. Én 2006 és 2010 között voltam középiskolás, abban az időben is az osztályomban engem érdekelt a közélet, és a a politika, meg a történelem és az irodalom. De persze volt egy másik osztálytársam, aki inkább reálbeállítottságú volt, őt nagyon érdekeltéka technika és a tudományok, de az pl engem se kötött le.
dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Abban a korszakban is volt miről beszélni, gondolom Gyurcsány önértékelését meg a lemondását is alaposan kielemezted és megvitattad a felnőttekkel 😆
dec. 22. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
2) Pontosan. Ráadásul a történelemtanárom akkor ellenzéki( fideszes) volt. Ha néha feldobott egy politikai témát, akkor azzal ment el az óra, hogy félóráig mi ketten elbeszélgettünk róla. Érdes egyébként, hogy társadalomismeretből érettségire 2010-ben pont arról kellett dolgozatot írni, hogy "befejeződött-e a rendszerváltás". A dolgozat végül 100%-os lett, pár héttel a választások előtt adtam le, tehát akkor még egyáltalán nem lehett tudni, hogy meg lesz-e a fidesz 2/3 ill. milyen intézekdséeket hoz a Fidesz ha meg lesz. sajnos ma már nincse meg a 40 oldalos dolgozatome rről a témáról, pedig milyen érdekes lenne így utólag összehasonlítani az azóta eltelt idő tükrében.
dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a magyar politika nagyjából olyan, mintha a Mónika Showt néznéd.
dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Én 34 vagyok, voltam politika aktivista is, de a magyar politika olyan mély szinten, hogy ahhoz képest a Mónika show is magaskultúra.
dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"aggasztó, hogy 1 év múlva már választójoggal fognak rendelkezni és szinte semmit sem tudnak"


Ez elmondható arra a több millió "emberre" is akik minden évben szavaznak a "kedvenc" pártjukra.

dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is korán kezdtem. 16 évesen már nagyon érdekelt a téma aztán egyre jobban beleástam magam. El vagyok vele a szabadidőmben. Jelenleg huszonéves vagyok de egyébként most is azt veszem észre, hogy ebben a korban sem foglalkoznak annyira vele az emberek.
dec. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D-Mano ***** válasza:

És sikerült valamit kifundálnod, amiért megéri követni a közéletet??


2010 óta arról szól a magyar politika, hogy a Fidesz hányféleképpen "ba... a meg"*¹ az ellenzéket. Az ellenzék állandóan kormányváltásról hadovál, de halványlila fingjuk sincs, hogy milyen programot kellene ahhoz összeállítani, milyen stílusban kellene politizálni és hogyan kellene kommunikálni hozzá. Sőt, a politizálásukkal nem az a legfőbb baj, hogy az elképzeléseik a társadalom sokkal szűkebb rétegének tetszenek, mint a Fideszé, hanem az, hogy gyakorta komolyavehetetlenek vagy egyenesen vállalhatatlanok a megnyilvánulásaik.

Az ellenzéki együttműködéseik valódi célja nem az, hogy kormányt váltsanak, hanem hogy minél biztosabban bejussanak a Parlamentbe. Az együttműködéseik rosszul szervezettek, és telve vannak kicsinyes áskálódással egymás iránt.

Vannak józan hangok a közéletben, akikre megérné odafigyelni, de őket a Fideszesek teljesen egybemossák az ellenzéki masszával ("végsősoron ők is a Gyurcsány"), az ellenzékiek pedig Fideszbérenceknek mondják őket. Kb. arra jó a létük, hogy az a pártízezer magyar ember, aki kb. a politikai középen van, és érdekli őket a politika, azoknak legyen mit nézni, legyen miről vitatkoznia egy korsó sör mellett. Aztán mivel kiteszi a szavazatuk a szavazatok kemény 1%-át, itt ki is fulladt a dolog. A népszerű médiumok és véleményvezérek pedig min. 90%-ban fullba tolják a Fideszes vagy az "ellenzéki" kretén-propagandát, ami a szavazók nagy többségének meg is felel.


Bónusz: Gyurcsány a(z egyik) legerősebb ellenzéki párt vezetője- még mindig...


*¹ Pottyondi után szabadon:

[link]

dec. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"pedig nagyon fontos, hogy képben legyünk az aktuális politikai és közéleti eseményekkel, hiszen valamilyen szinten mindenkire hatással van"


Nem értek egyet.

2010-ig jól éltünk, átlag középosztály.

2014-ben volt 4 hónap amig éheztem, konkrétan 0Ft-unk volt. Ha nem vagyok kiskorú, hajléktalan is lettem volna.

2024-et fél milliós fizetéssel kezdem én is, és párom is.


Voltam lent is fent is, egyiknek sincs köze a politikához. Akkor minek foglalkozzak vele?

dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy érdekel. Engem is érdekelt tizenévesen. Az, hogy a kortársaid többségét nem érdekli, erre csak azt mondom, ilyen az emberek többsége. Később se fog sokakat érdekelni. Nem vagyunk egyformák.
dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!