Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor inflációs intézke...

Orbán Viktor inflációs intézkedései be fognak válni? Nő a TB járulék 2024-től?

Figyelt kérdés

[link]


No a TB jarulek drasztikusan kb. 3000 Ft/ho-val. 1 evben ez -36 000 Ft amit te mire koltenel? Gyereked? Nyaralas? Karacsonyi ajandek? Csaladodat tamogatnad?


Hajra Fidesz?



dec. 21. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Valahogy nem lep meg.
dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Dehogy fog ez nőni. Ettől a néptől?
dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

"No a TB jarulek drasztikusan kb. 3000 Ft/ho-val."

Ez a kb. 3000 Ft/hó növekedést miből sikerült számolnod?

dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3


Bocs, 1700, így már sokkal jobb. Már csak -20 000Ft 1 évben.


Amúgy mi ez a trend, hogy évről évre egyre nagyobbak az ilyen államot finanszírozó járulékok meg adók, de mi nem érzünk belőle semmit? 2016-ban a TB 7000 körül volt, most már 11 000 lesz. Tapsolnak vidéken, hogy náluk csak hónapokat kell várni orvoshoz, Pesten meg éveket (ami nem teljesen igaz, mert sokkal több magán van Pesten mint vidéken, és max 1 hét alatt kapsz időpontot, és nem is kell nagyon keresni..)


Nagyon sok embernek - durván 2000 Ft több gyógyszere, támogatással, például.


De megint ez sumákul el lett hallgatva.

dec. 21. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

#4

Ez baromi egyszerű, a pénzértéke inflálódik, tehát az a 2016-os 7.000 Ft-os TB járulék reálértéken kb. annyi (ha nem magasabb), mint 2024-ben 11.300 Ft.

Ahogyan a kenyér most 800 Ft körül van, a 70-es években meg 4 Ft volt. Ez szerinted azt jelenti, hogy 200x jobb lett a kenyér minősége? Nem, csak a pénz iflálódott, de a reálértéken jóval kevesebbet változott.

Remélem segítettem és érthetően sikerült elmagyaráznom egy ilyen alap dolgot. :)

dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


Ebbe beleolvasva, szerintem a világosságodat tedd valami világosabb helyre. És valahogy nem tűnik nekem reális intézkedésnek, hogy a fizetésből vonják le a te általad elképzelt inflációs szürrealizmust, mert feltételezve 5 év múlva az infláció miatt a TB akkor mekkora lenne? 40 000? 60 000? A béreket meg cégek határozzák meg? Miközben az MNB is beleszól(hatna) ezekbe.


Alapszinten eszetlenség amit írtál.

dec. 21. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

#6

"És valahogy nem tűnik nekem reális intézkedésnek, hogy a fizetésből vonják le a te általad elképzelt inflációs szürrealizmust"

Miért, szerinted miből kellene levonni? Miből kellene fedezni a TB-t, ha nem a fizetésedből. Ami nem mellesleg folyamatosan növekszik, hogy az inflációt valamilyen szinten ellensúlyozza.


"5 év múlva az infláció miatt a TB akkor mekkora lenne? 40 000? 60 000?"

Miért kellene 5 év múlva 40 vagy 60.000-nek lennie a TB-nek? Milyen számításra alapozva sikerült arra jutnod, hogy ennyinek kell lennie?


"Alapszinten eszetlenség amit írtál."

Mi az eszetlenség konkrétan?

dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
Ismét egy hazug kérdés, semmiféle drasztikus emelés nem lesz.
dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én dolgozom, ezért nekem a bruttómból vonják a járulékot és ennél sokkal többet. Dobrev Klára, ha megszavazzuk és emeli a béreket, de az árakat nem, csökkenteni fogja a járulékokat is?
dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7%

Ez csak bizonyítja, hogy magas az infláció.


Szörnyű, már tavaly is nagyot ugrott.

dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!