Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó tett helyében, jót kapsz?...

Jó tett helyében, jót kapsz? Amit adsz, azt vissza is kapod? Ki hogy tapasztalja, valóban így van?

Figyelt kérdés

Nem teljesen ide passzol, de az ezotériába nem akartam rakni, mert az meg teljesen elvitte volna a dolgot a karma, ezotéria irányába.

Tehát. Azt mondják, amit adsz az életben, viselkedsz másokkal, azt vissza is fogod kapni. Ki hogy tapasztalja, valóban így van?


dec. 25. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Embere válogatja. Többség nem ad vissza semmit, mivel egy rohadt energiavámpír.
dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Énha tehetem segítek másoknak, és eddig mindig segítettek nekem is ha arra volt szükségem, szóval az en tapasztalatom szerint ez teljesen igaz.
dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez valóban így van, mind a magánéletben, mind a munkahelyen. Persze ehhez nem árt megválogatni hogy kivel barátkozol, különben pofára eshetsz...
dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Dehogyis.


Ha ez így volna, pl a családom segített volna, amikor szükségem volt rájuk. Helyette simán hagytak volna meghalni.


Egykori "barátnőknek" csak akkor kellettem, amikor NEKIK nyűgjük volt, de amikor én kértem támogatást (szar kapcsolat, szakítás) hirtelen úgy eltűntek, mint a franc - és társai.


Megtanultam, hogy az emberek szrok, érdekeknézők, és csak addig kell nekik a másik, míg a segítségükkel kikapaszkodnak a fosból.

Ebből én nem kérek, köszi, megvagyok egy, azaz egy baráttal, akiért bármit megtennék, mert 5 év alatt sohasem vert át, mások meg oldják meg az életüket.

dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#1 Nem az emberekre gondoltam, hogy vissza adják. Hanem, hogy az élettől vissza kapod. A jó tettet, valahonnan, máshonnan, de vissza kapod.
dec. 25. 15:28
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Szinte soha nem attól akinek adtad. Akár évtizedekkel később de visszatér hozzád. Ha jó a memóriád, akkor szinte azonnal be tudod azonosítani, összerakni a helyzetet.
dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont hülyeség hogy az élettől kapod vissza, ha ez a kérdés akkor tényleg az ezo kategóriaban kellene lenned
dec. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy így lenne. Pont ezért nehéz feladat a jót tenni, mert annak ellenére kell úgy cselekedni, hogy nincs garantált viszonzás. Ezért kihívás. Ez a cselekedj jót és akkor te is azt kapod mondás kicsit olyan, mintha marketing szöveg lenne, hogy az olyanokat is rávegye erre, akik különben nem tennék.
dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én jó tett helyébe nem kapok jót, viszont több dologban, így a munkámban is a szerencse sok esetben mellettem állt, és az akaratom, hogy cselekedni-haladni kell. Talán ez kompenzálja a dolgokat.
dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már 20 éve várom, hogy amit néhány kreténtől kaptam rosszat azt vissza is kapja...azt hiszem hiába várom.


Amúgy ezzel csak nyugtatgatják magukat az emberek, győzködik magukat.

dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!