Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyereknevelés miatti szürke...

Gyereknevelés miatti szürke hétköznapokon hogyan lehetne javítani?

Figyelt kérdés
Kettő kisfiam van, egy 8 éves, és egy 6 hónapos. Az első gyerkőcnél még nem volt ez gond, de a másodiknál már nagyon érzem, hogy teljesen belefeledkezünk a párommal a szürke hétköznapokba. Hála istennek rengeteget segít, szóval nem az a baj, hogy mindent én csinálok. Egyszerűen az teszi ki a napunk túlnyomó részét, hogy ő dolgozik, én a gyerekekkel foglalkozok, főzök, plusz megosztjuk a házimunkát, és általában korán elalszunk. Ha van szabadidőnk, akkor nézünk egy filmet, vagy játszunk valami számítógépes játékkal, de nincsenek hobbijaink. Pedig nagyon szeretnék, de igazából már azt sem tudom, mit akarok csinálni. Az is zavar, hogy mikor tudok találkozni az egyik barátnőmmel, akkor nem igazán tudok miről beszélni. Az a technikám, hogy nagyon figyelek, ő miket mesél, és következő alkalommal mindig érdeklődök, hogy mi újság x dologgal. De persze egy idő után akkor is rám terelődik a szó, én meg állok mint szamár a hegyen, hogy most...mit mondjak? Ugyanaz, mint mindig. Nem akarok a végtelenségig a gyerekeimről beszélni, egyrészt szerintem akinek nincs saját, neki érdektelen az első 5 perc után, másrészt nekem is jól esne néha másra is fókuszálni... Gondolkodtam azon, hogy beiratkozok csoportos jógára, vagy táncra, az végülis csak heti 1 óra... Bármilyen tippet vagy tanácsot köszönök!

dec. 28. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg olyan embert akikt ismernek a gyerekek, nem ismeretlen, hogy 2-3 órára vállalja be őket, és osonjatok sétálni, vagy egy mozi, vagy étterem, vagy kiállítás vagy bármi-csak el otthonról. Úgy felfog tölteni benneteket, hogy magad is elfogsz csodálkozni..Utána már magad is könnyen rá fogsz jönni mit lehet.. A gyermekekkel külön is lehet programot csinálnod. A 8 évesed biztosan nagyon nagyon örülne, ha kettesben tudna lenni-csak te-tesó nélküli programra..
dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
1+ az első ilyen kiruccanásnál az anyai ösztöneidet szorítsd vissza, igy is az idő nagy részébe azon fogsz titokban gondolkodni, hogy vajh mi lehet otthon, minden rendben van-e.. De ez a ti időtök...
dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Ez már ilyen lesz, de ha védekezel, akkor legalább harmadik nem lesz.
dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!