Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, hogy leküzdjem...

Mit kell tenni, hogy leküzdjem magam és kifejezzem, ha tetszik valaki?

Figyelt kérdés
Eddigi stratégiám: Megtetszett - Megijedtem - Kerültem - Bebeszéltem magamnak, hogy magamfajtával szóba se állna - Megutáltam magam - Hagytam a fenébe. Ezidáig példátlanul célravezető volt a stratégia tekintve, hogy egyszer se sikerült nyitnom a másik felé. Mindig (szó szerint mindig) ezt csinálom és elegem van ebből. Más normális ember pont, hogy közeledik a másikhoz, én meg…

jan. 2. 00:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 Eddig ez nem tűnt jó stratégiának.
jan. 2. 11:05
 12/14 anonim válasza:
Milyen beszélgetések folytak itt éjszaka ember?
jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt gátlásosság, másrészt a tapasztalat hiánya, amik egymást erősítik. Mivel gátlásos vagy és nincs tapasztalatod, ezért zavarba jössz, rosszul mennek az ilyen helyzetek, ez még inkább kudarc élményhez vezet, amitől még jobban megijedsz és próbálkozni sem mersz, így továbbra sem lesz tapasztalatod és egyre több félelem halmozódik fel benned.


A legrosszabb az egészben, hogy pont akkor veszed rá magad a próbálkozásra, amikor pláne fontos lenne, hogy közeledj valakihez, mert nagyon tetszik és szeretnéd, hogy sikerüljön. Csakhogy ez még jobban kiélezi a dolgot, hiszen még fontosabb, hogy jól szerepelj, emiatt még jobban izgulsz és még nagyobb az esélye, hogy rosszul sül el és még negatívabban éled meg, hogy nem sikerül.


Leginkább gyakorlással lehet leküzdeni és hogy csökkented a tétet. Kezdj el tét nélkül gyakorolni. Idegenekkel, akiktől nem akarsz semmit, csak beszélgetni.


Szólíts meg idegeneket az utcán, akikkel nem találkozol többé. Mit számít, hogy mit gondolnak rólad. Úgyse ismernek, nem fogtok többé találkozni. Kérdezd meg, hogy merre van a buszmegálló, vagy mennyi az idő. Aztán amikor ez már megy, akkor próbálj meg ennél hosszabb, mélyebb, komolyabb beszélgetéseket folytatni. Előbb egyszerűbb, semlegesebb dolgokról, mint hogy jutsz el valahova, melyik kávézót ajánlják, milyen süteményt ajánlanak a kávézóban, meg ilyenek.

Aztán ahogy egyre jobban megy idegenekkel, fokozatosan próbálkozz kortársakkal, egy kicsit személyesebb beszélgetésekkel, kinek mi a kedvenc zenéje, filmje, könyve, vagy ami épp érdekel. Így szépen lassan egyre jobban fog menni.


Ha idegenekkel beszélgetésnél nincs gond, csak akkor, ha tetszik valaki, akkor is ugyanezt a módszert érdemes használni. Először kezdj el ismerkedési jelleggel beszélgetni olyanokkal, akiktől egyébként nem akarsz semmit, nem tetszenek neked. Csak beszélgess, ismerkedj velük, gyakorolj. Egy idő után lesznek ismerkedési tapasztalataid és már nem lesz olyan kínos akkor sem, ha komolyabban gondolod.


Nem vagy egyedül ezzel, nagyon sokan küzdenek ilyen problémákkal. Itt GYK-n is láttam már ilyen kérdést több embertől, de Magyarósi Csaba is mesélt róla több helyen is, hogy gyerekkorában nagyon visszahúzódó volt és ugyanígy nem tudott idegenekkel beszélni. Ő is ezt a módszert találta ki magának, hogy idegeneket szólít le, aztán elment színjátszó körbe, meg egyetem és ma az egyik legismertebb magyar YouTuber, tévés műsorvezető.


Neked is menni fog! Kitartás és sok sikert hozzá!

jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, akkor érdemes lehet elmenni pszichológushoz is. Őket kimondottan kiképzik rá, hogy segíteni tudjanak ilyen problémákkal megküzdeni. A pszichológiának több féle ága van, a pszichoanalitikusok inkább a gyerekkorodról és a problémák forrásáról beszélgetnek. A kognitív terápia inkább a fent leírthoz hasonló tréning feladatokról és helyzet gyakorlatokról szól, hogy meg tudj küzdeni a problémáiddal. Ha esetleg kifogsz egy olyan pszichológust, akivel nem sikerül jól haladni, akkor keress egy másikat. Mindenképp megéri a munkát és nagyon fontos. Minél fiatalabban sikerül rendbe tenni az ilyen problémákat, annál hamarabb megoldódik és az életed minél nagyobb részét élheted eredményesebben.
jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!