Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról ha...

Mi a véleményed arról ha valaki sosem költözött el a szüleitől?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, még mindig nem tudok önállóan megélni, és nem is gondolom hogy ez már változni fog. Csak addig éltem külön a szülőktől, amíg kolis voltam, de akkor is hazajártam hétvégére. Volt már több munkahelyem is (igaz viszonylag későn kezdtem el dolgozni), a jelenlegi helyemen 3 éve dolgozok, de mindig minimálbér környékén kerestem, amiből se megélni, se gyűjteni nem igazán lehet. A szüleim sem tudnak anyagilag támogatni, mármint kisegíteni pénzzel. Olyan szakmát nem tudok elvégezni, amivel jobban lehet keresni, nincs se műszaki érzékem, se kézügyességem, kreatív se vagyok, szóval semmihez se értek lényegében.
jan. 6. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Az ő dolga.
jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, úgy éled, ahogy akarod.
jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Psycho ***** válasza:
83%

Érdekes társadalmi elvárás ez, hogy külön KELL költözni. Valahogy az individualizmus térnyerésével vált elterjedté. Néhány évtizeddel ezelőtt még teljesen normális dolog volt, hogy több generáció élt együtt. Az volt "kinézve", aki elvált/mozaikcsaládban élt.


Szerintem ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen.


Azzal viszont, hogy valaki semmihez ne értsen, mindenben tehetségtelen legyen, és minimálbérre legyen kárhozatva, nem tudok egyetérteni. Manapság középfokú végzettséggel is egész jól lehet keresni.


Szóval itt a valódi önismereti kérdés az az, hogy valójában külön szeretnél-e költözni? Mi az igazi motiváció? A "tehetségtelen vagyok, tartsatok el" egy olyan gyermeki kifogásnak hangzik, ami remekül felhasználható arra, hogy odaláncold magad a szüleidhez - minden bizonnyal az ő legnagyobb örömükre. Ez viszont gátat szabhat az önmegvalósításnak, személyiségfejlődésnek, önállósodásnak. Ha Neked ez jó, hogy bizonyos értelemben lemondasz saját magadról, akkor nincs gond. Ha viszont más elképzelésied vannak, de az érzelmeid megakadályoznak ebben, akkor érdemes feltenni a kérdést, vajon reális felállás-e ez így?

jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
A gond nem az, hogy nem költöztél külön (habár az önállósodáshoz léyneges lenne ez is), hanem hogy nincs annyi jövedelmed, hogy képes légy önállóan eltartani magad.
jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez a gond. Ha lenne elég keresetem, akkor már rég elköltöztem volna. Így csak szobát tudnék bérelni, amiből 5 évnyi koli után nem kérek.
jan. 6. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:
19%

Keress normális munkát (vagy tanulj normális szakmát, hogy legyen normális munkád)

Másrészt szoba bérelése is jobb, mint anyukánál maradni, emellett lehetöseged lenne többet keresö munkát vállalni.

jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!