Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Válaszút elé érkeztem, szerint...

Válaszút elé érkeztem, szerintetek melyik lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Asztalos vagyok egy kis faluban dolgozom.

Exemmel költöztünk ide, 7évig itt éltünk boldogan, de aztán elment, én meg itt maradtam egy élhetetlen rossz felújítandó házban, egy vidéki asztalosmesternél dolgozom akinél pont annyit keresek, hogy 0ra jövök ki hónap végén…

Utálom a munkámat, rühellem a főnökömet, gyűlölöm a házamat, ki nem állhatom a falut amiben lakom.


Eladom a házamat, 10milliót ér, 2 lehetőségem lett mostanában.


1. Kaptam egy Budapesti munka ajánlatot, havi 550.000, albérletben lakás, de alkalmazott maradok.

Budapest azért is vonz, mert itt 60km körzetben semmi nincs, nincsenek munkatársaim, nem nagyon vannak haverjaim, örökké egyedül vagyok, semmi szabadidős tevékenységem nincs, de egy rendes pub vagy szórakozóhely sincs ahova hétvégén érdemes lenne betérni egyet…

De pl badoo-társkeresőn a hozzám legközelebb lévő hozzám illő hölgyemény is 40km-t ír…

És mivel itt semmi közösségi életet nem nagyon tudok élni, esélytelen, hogy ne online ismerkedjek…


2. Van itt az utált falumban egy kivételesen jó ház külterületen 8millióért.

Teljesen felújított ház, szigetelt, kívül bellül gyönyörű, belterületen 30-40milliót is kérhetnének érte.

Szóval esélyem nem lenne ilyen házat venni máshol, csak az a szépséghiba, hogy utálom ezt a falut…

A mostani főnököm akit szintén rühellek, 60 éves és felajánlotta, hogy ha nem megyek el, megtanít mindent a teljes üzleti részét, és átvehetem a műhelyt és csak 1év mulvától kell bérleti díjat fizetnem…

Komolyan gondolja, mert előttem 4éven át keresett asztalos alkalmazottat sikertelenül, most be van szarva, hogy készülök elmenni, mert egyedül nem tud dolgozni már.

Egy ilyen műhely, négyzetméterben és felszereltségben alsó hangon 80-100millió összehozni, nyilván az, hogy 1 évig ingyen az enyém lenne, ez egyedi lehetőség.

De persze munkát azt nekem kellene szereznem úgy hogy jelenleg még soha nem maszekoltam.


Kösz ha elolvastad!



jan. 9. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon irigyellek, szivesen dolgoznek asztalosnal, annal a regi fajtanal aki meg kezi gyalut hasznal.
jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok se asztalos, se férfi, én a faluban maradnék. Tegyük fel, otthagyod a falut, felmész Budapestre,mi lesz, ha ott sem tetszik vagy nem válik be? Vagy a beígért fizetés kamu? Saját házat nem cserélnék albérletre.

Egyébként a városi nyüzsgést, a pub és a szórakozóhelyeket is meg lehet ám unni és hosszútávon csak emiatt nem éri meg felköltözni szerintem.

jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1, olyan asztalos már nincs, olyat már maximum hobbiból szórakozik valaki, de munkára senki nem használ már kézigyalut, többség már megélezni vagy helyesen beállítani sem tudja… én 15éve végeztem a szakmát, kb suliban egyszer volt a kezemben kézigyalu.
jan. 9. 10:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Pesti fizetés nem kamu, elég nagy cég és sok alkalmazottal is beszéltem, a főnök pedig ismer és azért akar oda csábítani, mert kenem vágom a cnc-jét mert itt is olyanon dolgozok.
jan. 9. 10:23
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Én költöznék Pestre, ott csak több munkalehetőség van, mint vidéken.
jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én Pestre mennék.
jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Asztalosként a munkánk 90%-a most is Bp-i megrendelésekből áll, szóval ha szigorúan vesszük, mindenhogyan pesten dolgozok akkor is ha itt maradok :D

Persze csak ha tudok maszekot szerezni, mert munkát nem ad át a főni, csak hozhatok saját munkát.

jan. 9. 10:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Budapest. 140-ért bérelsz egy jó kis garzont. Megveszed, ami kell, 550-ből egy csomót félre tudsz rakni havonta. Legalábbis én félre tudnék. A 10 milliót befekteted, gyűlik a pénzed rendesen, idővel saját lakást is vehetsz.
jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hidd el jelenleg én is tudnék sporolni annyiból az elmúlt évek nélkülözése alatt beállt az igényszintem olyan minimálisra mindenből, hogy az rettenet.
jan. 9. 10:52
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazából ha csak arra gondolok, hogy barangolhatok a nagyvárosban és embereket látok mindenhol, már ez izgalomba hoz általában… itt ha most kinézek a műhely ablakán van, hogy napokig csak lovakat meg kutyákat látok főnökömön kívül…

Régen nagydumás voltam, de itt olyan kevés az interakció, hogy sokszor már megszólalnom is nehezemre esik.

jan. 9. 10:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!