Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban önző lennék ha egyálta...

Valóban önző lennék ha egyáltalán nem érdekel a környezetvédelem?

Figyelt kérdés

Tágabb családi körben feljött a dolog. Én teljesen őszintén elmondtam, hogy egyáltalán nem érdekel sem a környezetvédelem, sem a klímaváltozás. Persze, nagyon jó, hogy ha veszek valamit az mondjuk megkapott XY minősítést, meg nem dobálom el a szemetet... stb., de nem izgat az egész annyira, hogy bármit is változtassak az életmódomon, amiért dolgozok.


Megkaptam tőlük, hogy milyen érdektelen vagyok, meg önző, és azért egy kicsit szúrja az oldalamat, hogy így le lettem húzva.


Valóban ennyire gáz, ha valakit nem érdekel a téma?



jan. 9. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Azért az remélem megvan, hogy ha pusztul a bolygó, te is pusztulsz, nem fog megvédeni semmi mágikus erő vagy ilyesmi csak azért mert téged nem érdekel. Pont az ilyenek miatt tart ott a világ ahol, a kivagyi, nemtörődöm, "leszarom mert megtehetem" emberek miatt. De a jó hír, hogy ti is meg fogtok dögleni amikor borul a bili, nem csak azok, akik próbálnának vigyázni az egyetlen élőhelyükre, ha mást nem saját érdekükből. :)
jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

A világ azért tart itt mert fogyasztói társadalom vagyunk és azért hogy ez ki legyen elégítve.. ahhoz rettenetes nagy környezet szennyezés "kell". Nyilván nem kell, de ezt eredményezi.


Alapvetően addig ez nem fog változni ameddig be nem üt valami nagyobb változást előidéző globális dolog.


Én azt mondom nem kell klíma aktivistának lenni, de alap dolgokat érdemes betartani, ha lehet.. és nem kerül semmibe.

jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Emberi (végfelhasználói) szinten te nem is tudsz semmit csinálni. Megteszed ami a saját szinteden nem árt (nem szemetelsz, nem pazarolsz), a többi nem rajtad fog múlni, mikor egész életedben nem okozol annyi szennyezést szándékosan sem, mint egy ipari létesítmény egy év vagy töredéke alatt. A változást törvényi szinten kell elérni és betartatni a kvótákat a tényleges szennyezőkkel, nem neked.
jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy a klimavaltozas akkor is erinti az embert, ha nem foglalkozik vele, sot akkor is, ha o maga minden tole telhetot megtesz, hogy ne artson a kornyezetnek. Olyan meretu problema, hogy csak akkor lehet remelni a visszaforditasat, ha minel tobb ember tesz valamit ellene. Ha sokan helyezkednek arra az allaspontra, hogy nekik ez nem szamit, akkor az egyuttes hatasa azoknak az erofesziteseit is alaassa, akik probalnak tenni valamit. Nagyjabol ugy mukodik, mint a kozlekedesi szabalyokkal. Ha csak az autosok egyharmada vagy egynegyede erzi ugy, hogy ugyan miert tartsa be, az boven eleg ahhoz, hogy a tobbiek szamara is eletveszelyesse tegye a kozlekedest.
jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha az alapvető dolgokat betartod, tök mindegy, hogy érdekel - e vagy sem a téma, sok mindent nem tehetsz. Pl. ne fogyasszunk. Jó, én pl. csapvizet iszok, 5 évente veszek kabátot, cipőt, párévente szezonális ruhát, gyalog járok, kinek jó ez? Bolygónak, pénztárcámnak. De pl. butikos, boltok nagy része tönkre is menne, ha mindenki ilyen lenne.
jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De gyereket ugye nem akarsz? Vagy az nem fontos, milyen helyet hagysz rá?
jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Engem sem igazán érdekel. Egy, mert úgysem rajtam múlik, kettő, mert nem tervezek szaporodni. Amíg én élek, addig még úgy ahogy legyen egyben a világ, utána leszarom. Valahogy lesz akkor is, majd megoldják a jövő emberei.
jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Igen, és buta is.
jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem vagy az. A gond az, hogy a kisembert teszik felelőssé világfolyamatokért és bűntudatot gerjesztenek a műanyag szívószál miatt, miközben a világ urai (cégek) magasról tesznek a klímaváltozásra és csak a profit érdekli őket. Ennek fényében szerintem sem kell, hogy rosszul érezd magad. Amíg itthon orrba-szájba fogják az akkugyárak a környezetet szennyezni és az állam leszarja, mert a megfelelô emberek ki vannak fizetve, addig neked sem kell rosszul érezni magad. Szelektíven gyűjheted a szemeted, de nincs értelme, ha a vizet és a földet beszennyezi az akkugyár.
jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

"A gond az, hogy a kisembert teszik felelőssé világfolyamatokért és bűntudatot gerjesztenek a műanyag szívószál miatt, miközben a világ urai (cégek) magasról tesznek a klímaváltozásra és csak a profit érdekli őket"


Miért a nagyvállalkozások termékeit ki veszi meg? Nem a kisember?

jan. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!