Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri Phantom Shopping próba...

Megéri Phantom Shopping próba vásárlónak lenni?

Figyelt kérdés

Nem sok mindent tudok róla, ezért szeretnék kérdezni

pl. ha vállalok egy munkát utána nekem kell jelezni az adott pl bankban, boltban hogy ez próba volt vagy sosem derül ki?


Megéri vállalni ilyen munkát?


jan. 12. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

A felfújt nagy semmi. Akkor marketing szövegeket tolnak le amivel be lehet téged csapni (többek között olyan embereket keresnek akik a social media marketinget kenik-vágják), hogy utána igencsak röhejes látni a saját közösségi felületeiken 0-3, 1-5, de 10 alatti interakciókat generálnak. Magyarul a kutyát nem érdekli, és csak néhány balek tartja életben az egészet.

Tipikusan olyan körítésben van előadva itt a hatalmas pénzkereseti lehetőség, aminek két vége lehet: vagy eltűnik a süllyesztőben érdeklődés hiányában, vagy majd pár év múlva a híradóban számolnak be róla, hogy károsultjuk van.

jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem a válaszod lényegét.


Csoporttársam szokott menni ilyen munkára. Annyit tudok, hogy dm-ben meg rossmann-ban vásárolt már annak leadta a blokkját és kapott fizut. Nyilván ez így nagy vonalakban, de alapból ment volna ezekbe az üzletekbe vásárolni és így a kellemest a hasznossal összekötötte.

Ezért kérdezem, hogy ez tényleg így működne? Biztos nem ilyen egyszerű ez, de ő így mesélte.

jan. 12. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én sem egy 8 órás főállásnak képzeltem el csak kíváncsi voltam. A napokban, kaptam e-mailt, hogy ide is ide lehetne jelentkezni. Azért nem értem, hogy miért írták többen (másik kérdésnél) hogy sokat kell utazni, mivel nekem az e-mail-ben az van, hogy pl bank és én választom ki a településemen lévőt, evidens hogy nem megyek el 20 km-re mikor nekem az benzinköltség oda vissza+ idő


Max olyat vállalnék el, ha egyébként is mennék a bankba, vagy autószervízbe vagy vásárolni, de akkor is a saját településemen nem km-kel odébb

jan. 12. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:

A téma érdekel, én az ipsos próbavásárlós oldalára vagyok regisztrálva, de nem tetszenek azok a munkák, amiket ott adnak. Banki hitelfelvétel, autóvásárlás, építkezés, telefonos beszélgetés, ilyesmi jellegűek. Még pénzért sincs kedvem ilyennel foglalkozni :D

Volt egy dohányboltos próbavásárlás, ott az eladót kellett kérdezgetnem. 1 helyre elmentem, kaptam félóra munkáért egy ezrest, amit nem tudok kikérni, mert az oldal csak kuponnal fizet, az meg nem kérhető ki 2000 Ft alatt... látom, hogy vannak munkáik, meg kapom az e-mailt is, de sokhoz utaznom is kéne, ami nyilván nem éri meg.

A csoporttársad honnan kap ilyen munkákat?

jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbavásárlás során az esetek többségében hétköznapi embernek számítasz, akinek épp az a dolga, hogy...

Nem kell leleplezni magad, hogy te próbavásárló vagy. Teljesíted a feladatodat, feltöltöd a kért anyagot az oldalra (kép, űrlap, hangfájl, stb.), és megkapod a pénzt, ha az elvártak szerint teljesítettél.

jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs, hogy melyik "cégnél" van ő. Annyira nem akartam feszegetni a témát, hogy azt higgye le akarom "utánozni" csak meglepett, hogy van ilyen is. Így merült fel a kérdés.
jan. 12. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Én voltam, annyira nem éri meg, jó buli de kb 1000 forint a nyereség.


Egyszer amikor még a kfc ben dolgoztam jött egy csávó és mindent jól csináltam de nem kérdeztem meg hogy nagy krumplival kéri e és beszólt hogy ez próbavásárlás és szarul végzem a munkámat, de legalább mosolygok...

jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A csoporttársamnak is volt, hogy nem kapott blokkot

és ő is jelezte


Holott sokat vásárol a boltban és máskor mindig kap, a próbakor pont nem

jan. 12. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!