Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire népszerű a drogozás a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
Nem csak a fűre gondolok, hanem a komolyabb drogokra is.

jan. 16. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Magyarorszagon valamiert rettento ellenorzott az ilyen. Nincs nagy valasztek. Fu, kokain van meg amfetamin, ecstasy es kifujt, vannak meg ilyen "kamionrol lepottyant" dolgok de annyira nem. Azert erdekes, mert nyugat EU-ban van a legtobb drogfajta es mennyisegre is, foleg Hollandia.
jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem járok olyan társaságba ahol drogoznak, de buliban többször jöttek már oda hogy van-e nálam valami. Nem iszok alkoholt, úgyhogy általában vitamin vízzel a kezemben táncolok, olykor rágózok is mellé, úgyhogy nem hibáztatom őket ha azt hiszik hogy ekiztem :D De ezek alapján a tapasztalatok alapján, szerintem elég gyakori sajnos a droghasználat. Vannak bulik hogy 2-3 társaság is odajön hozzám megkérdezni hogy mim van
jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Mert rájöttek hogy rendszer által meg vannak vezetve az emberek. Pl a fű be van tiltva és börtönnel fenyegetik az embert, míg a jóval károsabb alkohol legális (sőt azt nézi ki aki nem iszik). Így aztán sokan kipróbálják pl a füvet és rájönnek hogy nem gáz, nincsenek vele azok a problémák amiket hallottak, amikkel ijesztgették őket. Aztán miután rájöttek hogy át lettek b...va így akkor már kíváncsiságból is kipróbálnak más szereket is (talán olyanokat is amiket nem kéne).
jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi én úgy értelmeztem hogy "miért ennyire?" de rosszul olvastam a kérdést. Hát én ismerek fiatalokat és sokkal inkább mint amikor én fiatal voltam. Szóval a különféle szereket kipróbálgatók száma szerintem exponenciálisan nő. Majd lehet aztán beáll valahol. Szerintem a bezártság és a covid utáni utóhatások is rátettek egy jó nagy lapáttal.
jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fű kb 20-30% lehet, a gyorsítók és pszichedelikumok 10-20%.
jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egyre többen sajnos.

Ahogy a tiktokon terjednek a trendek, a “drogos zenére” való tanulás, úgy lesz egyre népszerűbb ez az életstílus. És nem csak a húszas korosztály, hanem már a tizenévesek is.

Kihangsúlyoznám, hogy létezik felelősségteljes kábítószerhasználat, viszont itt Magyarországon nagyon hiányzik az edukáció ezen a területen.

jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett kérdés..

Szerintem általánosságban elmondható, hogy a fiúk hajlamosabbak kipróbálni vagy rászokni, de nem mindenki lesz rendszeres használó. Kb. 50% tippelném azokat, akik egy adott fajtát egyszer kipróbálnak és annyi. A másik fele többször is használja rászokhat, rászokik, esetleg több félét is kipróbál.


Ami szerintem nagyban befolyásolja hogy egyáltalán kipróbálja az a társaság. Ha olyan barátai vannak az illetőnek akik rendszeresen használják akkor nagyon nagy a valószínűsége hogy az adott fiatal is minimum kipróbálja. Rosszabb esetben rászokik.

jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért ezt elég nehéz megmondani, mert ugyebár senki nem úgy járkál az utcán, hogy a homlokára van írva. Meg persze a népszámláláskor sem kell nyilatkozni, hogy drogozik-e vagy sem.
jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!