Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez, emberi vagy kifejezetten...

Ez, emberi vagy kifejezetten magyar sajátosság, ha ismertebb leszel vagy népszerű bizonyos körökben, akkor eltávolodsz a tömegtől, az eredődtől, és nem tartod a kapcsolatot az egyszerű hétköznapi emberrel?

Figyelt kérdés

Tehát: volt lány ismerősöm, szép volt de szende. Félénk aztán rájött hogy ő kelendő a fiúknál és hatalmas egója lett.


Más: Vagy van több ismerősöm: aki ismert lett, országosan és most akkora az egójuk hogy szrnak arra a közegre ahonnan jöttek.


A dolognak ez a dinamikája, vagy ez csak magyar sajátosság? Ti is tapasztaltátok ezt?



2023. máj. 18. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Egyik párom volt ilyen, mikor feljebb lépcsőzött es szakmunkásból csopvez lett hogy ugy elszállt magátol hogy elkezdett engem aranyásonak titulálni aki le akarná húzni(kerdeztem tole hogy nem zavar mikor összejöttünk hogy munkád se volt...? Hát erre ő nem emlékszik..) aztán hirtelen 50 ezre cipőket meg ruhákat vett magának(a párjának persze semmitse..), és aztan uj kocsit hajót, meg lecserélt mert hát én keveset keresek hozzá képest(habár utánam se jobban kereső nőt talált magának..)


De ezt a megasztárosaknal is megfigyeltem. Akit kicsit is felvet a média hirtelen szakítgatnak meg más kell.


Adj hatalmat az emberek kezébe meglátod milyenek.

2023. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Csak azokbol lesz ilyen akik alulrol kapaszkodtak fel, hogy elszállnak beképzeltek lesznek es bunkók.az iq meg ugye nem is nő a pénzzel..
2023. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez abból ered hogy így élik ki a frusztációjukat a legtöbben. Szegényként úgy érzik hogy lenézik őket, aztán mikor kicsit feljebb kapaszkodnak akkor le fogják nézni a szegényebbeket merthát "ha nekem szar volt neked is legyen az".

Persze ez a lenézés legtöbbször a saját képzelgésük, szóval mikor ők köcsögösködnek akkor az ezerszer rosszabb lesz mint amit kaptak.


Mondjuk ez csak a saját kis fejtegetésem, az én környezetemben ezt látom, de lehet máshol nem így van.

2023. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Általános ember sajátosság, nem magyar, tőlünk keletebbre és nyugatabbra is jellemző. De figyeld meg, azok ilyenek, akik a vak véletlennek köszönhetik a feljebb jutásukat, nem a saját eszüknek, ügyességüknek, szorgalmuknak. Aki vidéki egyszerű gyerek volt, aztán tanult és doktori fokozazot szerzett, nem fordít hátat a gyerekkori barátainak, ilyet a celebek tesznek, szépségükből élő lányok, főnöki kegyből érdemtelenül előlépők.
2023. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Két példa az nem tendencia. Arra meg végképp nincs okod, hogy feltételezd, csak a magyarokra jellemző ez.
2023. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Kérdés, hogy valóban nagy arca lesz, mint Update Norbinak, vagy csak azok látják így, akik vissza akarják húzni. Sajnos én megtapasztaltam azt is, hogy mikor nekem jobban ment a szekér, akkor volt olyan ismerősöm, akinek még segítettem is, mégis rendszeresen belém állt, és vissza akart rántani, tőle eltávolodtam, egyébként meg sok más emberrel jóban vagyok, függetlenül attól, mit értek el az életben.
2023. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez világszerte így van, azok a Hollywoodi színészek meg énekesek akik "alulról" jöttek se arról híresek hogy nagyon szóba állnának az utca emberével. Nyilván tisztelet a kivételnek, de az kb. 100-ból 1.
2023. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
7.: Keanu Reeves? Eminem? Edward Norton?
2023. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A scheggfejség ország és korosztályfüggetlen. Érdekes, de én inkább akkor vagyok távolságtartó és zárkózott, ha szarul megy a szekér. Ha minden rendben és anyagilag is kimagasló időszakom van, akkor vagyok igazán közvetlen mindenkivel. Nekem az ad magabiztosságot.
febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!