Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig bírja egy 14 éves...

Meddig bírja egy 14 éves gyerek napi 3-4 óra alvással?

Figyelt kérdés
8 osztályos gimibe járok, szünetben néha beszélünk a 7 vagy 8. -os kicsikkel, az egyik azt mondta, hogy napi átlag 3-4 vagy max 5 órát alszik, mellette kosarazik vagy 2 várossal arrébb valami egyesületbe, heti 3 vagy 4 edzése van, egy edzés 1,5/2 óra, a szülei meg 5. osztályos kora óta járatják heti 3/4× különórára. szerintem ha így folytatja egyszer kosarazás közbe esik össze, de ő tudja....

jan. 16. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, csak füllent, vagy előadja magát, mert ezt látta a felnőttektől. Legközelebb mond neki, hogy "apim, az semmi, én 2-3 órát alszom".
jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is 12 éves koromtól maximum ennyit aludtam (de inkább kevesebbet), mert durván alvászavaros voltam (most is az vagyok felnőttként, de jobban tudom “kezelni”).

Szintén 8 osztályos (kemény) gimibe jártam, mellette sport és egyéb különórák (mindig egyszerre több). Tehát nem kell ehhez füllenteni, van, aki így él.

Viszont igaza van a kérdezőnek abban, hogy ez problémákat okoz hosszútávon. Nekem pl. durván korlátozta a koncentrációs képességemet és a memóriámat, emiatt hullámzóak voltak a jegyeim, illetve nagyon szorongó és depressziós voltam.

Tehát nem volt kellemes, de elvoltam így is, kívülről nem igazán mondták volna meg mások. Csak a barátaim hüledeztek, akik ismertek, hogy hogy vagyok amúgy életben. 😅

jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Hosszabb távon ebbe bele lehet halni.

Kicsit javít a dolgon, ha hét végén kialszod magad.

jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Kamu
jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bírhatja akármeddig igazából. Összeesni nem fog. Viszont ha sokáig csinálja akkor előfordulhat, hogy évekkel később lesznek egészségügyi problémái.
jan. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kamu, nem bírhatja ki ennyit. Ha mégis nem fárasztónak érzi, akkor valami betegsége van tuti
jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pl ismertem olyat, aki télen pl pólóban járt, plusz sálat is hordott, egyszerűen idiótának néztünk, ő nem érzi a hideget...
jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
én meg olyat ismertem aki nyáron is kabátban járt
jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

#7

Emögött gyakran szívbetegség van.

jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy tényleg ennyit alszik, lehet, hogy tódít, de az is lehet, hogy nem tudja, konkrétan hány órát alszik. Egyik barátom azt mondta, 1-2 óránál nem tud többet aludni, az egész éjszakát végigforgolódja. Mikor együtt nyaraltunk, valójában hangosan horkolva végigaludta az éjszakákat, nem lehetett tőle aludni. De reggel úgy érezte, hogy 1-2 órát aludt, mert a horkolás miatt nem volt pihentető alvása.
jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!