Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is furcsának találja...

Más is furcsának találja azokat az embereket, akik szerint a házasságnak automatikusan követnie kéne a gyerekvállalást is?

Figyelt kérdés

Nyilván az extrém eseteket leszámítva, ha valakik már idősebb korban kerülnek össze, vagy legalább az egyik félnek van valami betegsége, vagy bármi baja.

De még biológialag rendben lévő, fiatalabb pároknál sem elvárható, hogy a házasság egyetlen értelmét kizárólag gyerekvállalásban és -nevelésben lássák. Ráadásul nemcsak az idősebb korosztályban vannak ilyen ódivatú gondolkodásúak, hanem fiatalok között is.



jan. 16. 06:55
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
29 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

"ódivatú gondolkodás"


[link]


Nyugtatót azért vegyél be, amikor nézed a föld jelenlegi népességének számát.

jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A szex fő funkciója a gyereknemzés, és a többség emiatt házasodik. Te nem?
jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Azt egyébként úgy tűnik, nem tudod, hogy igazából azt kérdezted, gyerekvállalás UTÁN automatikusan házasságot kell-e kötni.

Hogy az embernek néha szóban megbotlik a nyelve, az oké. De amikor írásban történik ilyen, azt azért van lehetőség korrigálni, mielőtt kiteszed a netre.

jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
52%
Kicsit értelmetlen a kérdés, mert nem jöttem rá, hogy arra gondolsz, hogy teherbe esnek aztán gyorsan automatikusan házasodjunk össze. Vagy pedig, hogy házasság után, automatikusan gyereket kell vállalni. 🙂?
jan. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Ki érti a kérdést?


Egyébként mi 9 éve együtt vagyunk és nem vagyunk házasok és jön az első babánk. Ha megérkezik sem házasodunk össze.Nekünk ez így jó.

jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt nem értem minek ugatnak bele egyesek mások életébe. Ha gyerekmentes házaspárok akarnak lenni, akkor legyenek. Ha meg más csak élettársi kapcsolatban vállal gyereket, hát szíve joga.
jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez ugyanolyan berögzült dolog, mint, hogy a nő felveszi valamilyen formában a férfi vezetéknevét. De van remény, hogy változik majd. Nyilván a mostani idősebb korosztály még abban nőtt fel, hogy semmi más életcélja nem lehet egy nőnek, csak házasság, gyerek. Azóta megnyílt a világ, a fogamzásgátlás is elérhető lett+már a gyereknevelés sem olyan, mint régen. Régen együtt élt egy nagy család, aztán közösen nevelték fel a gyereket, a nagyszülők sokat segítettek. A mai világban meg sokkal nagyobbak az elvárások, hogy mindent tökéletesen csináljon valaki, mert különben belekötnek. Nem vágyik erre mindenki és ez teljesen rendben van. Ahogy az is, ha valakinek ez az életcélja, hogy gyerekei legyenek. Jó lenne már, ha kölcsönösen elfogadnák egymást az emberek és nem akarnák megmondani a másiknak, hogy szerintük hogy kellene élni.
jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"7es nagyon igaz. Ha van egy párod akkor az van hogy mikor jegyez el, utána mikor házasodsz meg, mikor veszel házat mert hát albérletbe hova szülnél, házasság nélkül mire szülnél, mikor jön a gyerek, ha már van akkor mikor jön a második. Én 6 hónaposan már káposztát adtam neki te meg a hülye répapüréddel csak diétáztatod szegény gyereket" Mindig lesz aki beszól. Nekem anyám akart jönni fürdetni a gyereket meg ellátni.Mert én meg a párom nem tudjuk ellátni vagy mi? Ruhákat vett hogy majd én az ő ízlése szerint öltöztetem a gyereket. Hát nem, nem az ő gyereke, úgy nevelem ahogy én akarom.
jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Sőt fordítva is működik, házasság nélkül is lehet gyereket csinálni. Megdöbbentő...

Le kellene már szakadni arról az egybites középkori gondolkodásról, hogy minden mozzanata az életnek a gyerekcsinálás felé kell vigyen

jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Én se látom értelmét, hogy férjhez menjek, ha nem is akarok gyereket, de ettől függetlenül mások azt csinálnak, amit akarnak :D
jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!