Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az normális, ha ez miatt nem...

Az normális, ha ez miatt nem akarok gyereket sosem?

Figyelt kérdés
A szüleim gyerekkoromban megadtak mindent, de aztán mikor elkezdtem kamaszodni, egyszerűen lekoldulsodtak, illetve megszületett a húgom, aki immár több figyelmet kapott. Teltek az évek, és sosem felejtem el, hogy középiskolában volt két db farmerom, pólóm, meg valami csöves púlóverem, a többieknek meg márkás ruhájuk, sőt valakinek már okostelefonja is volt. Nem is volt egy barátom sem középiskolában, vagyis igazából azután sem, de nem is ez a lényeg most, hanem az hogy a szüleim miatt az egész ifjúságom egy hatalmas fos volt. Miután elkezdtem dolgozni, lekellett adnom mindig a pénzemet, és ez ment 5 évig sajnos, sok veszekedés is volt ebből, hogy ők állandóan kihasználtak. Nagyon ritka volt, ha tudtam magamnak venni valamit. Én nem is akarok nagyon gyereket, mert nem tudnék neki megadni semmit, másik úgy vagyok vele nekem nem volt jó, akkor másnak se legyen...

jan. 18. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem normális.
jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Felelősségteljesen gondolkodsz, ennyi az egész.

Másoknak is így kellene.

jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen érthető, hogy a negatív élményeid miatt úgy érzed, hogy nem akarsz ilyen életet adni egy gyereknek, hogy neki kelljen úgy szenvedni, mint neked.


De pont ez lehet a motivációd, hogy te pedig mindent megadsz neki érzelmileg és anyagilag, hogy boldog emberként nőhess fel, mert tudod, hogy milyen rossz ezek nélkül.

jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, csak a drágalátos szüleim elvileg azon voltak, hogy nekem jó legyen, annyira azt akarták tanuljak, de nekik már az teher volt, hogy érettségiig elkellett tartaniuk. Ugyanis a szüleimnek se volt éppen jó életük
jan. 18. 21:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem adták meg mindent, hanem inkább semmit. Technikailag elláttak, de a szeretetet, érzéseket abszolút nem tudták átadni. Ezért nem szereted magad és azt gondolod, hogy te sem lennél jó szülő.
jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ők azt hiszik magukról, hogy jó szülők...
jan. 18. 21:54
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

De a jó szülőséget nem csak pénzben lehet mérni. Az én szüleim is voltak anyagilag lent és fent, de mindig éreztem, hogy szeretnek, türődnek velem.


Az osztálytársaid lehet, hogy több drágább cuccot birtokoltak, de lehet, hogy közben meg semmi törődést és szeretet nem kaptak, amit a szüleik meg pénzzel próbáltak kompenzálni.

jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsó mondatot alapján azt gondolom hogy jobb is ha nem akarsz gyerereket
jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Szóval jobb lett volna, ha nem születsz meg?
jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

"nekem nem volt jó, akkor másnak se legyen..."

"Ők azt hiszik magukról, hogy jó szülők."


Nagyon sok benned a harag. Érződik rajtad a sértettség, indulatból írsz róluk. Ez nem baj, az érzelem múló állapot. Nem biztos, hogy 5 év múlva is ezt fogod érezni. Emiatt ne "igyál rá mérget" hogy nem is akarsz, de az valóban igaz, hogy azért meg kell gondolni anyagilag is. Én pl. biztos is, hogy csak 1 gyereket vállalok be és kész.


Törődést szeretetet, megértés kaptál-e? Mert ha azt sem, akkor nem hiszem, hogy csak a pénz miatt érzel így.

jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!