Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a lehetőségek közül melyikk...

Ez a lehetőségek közül melyikkel lenne jobb jövőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok, informatika tagozaton tanultam és van egy Informatikai rendszerüzemeltető technikusi végzettségem.

Tavaly megbántam, hogy nem jelentkeztem egyetemre, ezért idén már mindenképpen szeretnék.


Levelező jöhet csak szóba, és mivel levelező, ezért közel is kellene, hogy legyen hozzám.


2 opció jött szóba: Nyíregyháza vagy Miskolc


Miskolci egyetem: logisztikai mérnök / mérnökinformatikus / emberi erőforrások / kereskedelem és marketing / pénzügy és számvitel


Nyíregyházi egyetem: sportszervezés / programtervező informatikus


Pontokat tekintve mindenhová felvennének (talán a pénzügy és számvitelnél rezeg a léc kicsit, de az is meglesz valószínűleg).


Családtagok szerint a pénzügy és számvitel lenne a legjobb döntés, mert megy a matek. (valóban megy, és szeretem is) A programtervező informatikus is szimpatikus, de nem tudom.. Már nem vonz annyira az informatika világa, mint 4-5 évvel ezelőtt.


A többi szakról pedig (logisztikai mérnök, kereskedelmi és marketing, sportszervezls) annyira nem tudok sok dolgot, ezeket azért válogattam ki, mert ezek azok, amik levelezőn elvégezhetőek.


Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok.


U.i.: Igen, tudom, a Miskolci Egyetem nem éppen a legerősebb, de ez van hozzám a legközelebb és nekem ez nagy szempont.



jan. 20. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügy számvitelt javaslom ha már szereted is.
jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A logisztika undorító, a marketing, sportszervezéshez nem biztos hogy megvan a képességed, az lutri.

Olyat meg ne csinálj amihez nincs kedved, ergo infó kilöve.

jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha mindenképpen levelező, mert ugye ez fontos, akkor viszont az informatika, függetlenül attól nem annyira érzed már.
jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha azt teszed amit a szíved súg, és nem másokra hallgatsz.

Én elkövettem azt a hibát, hogy nem azt választottam, amit szeretek, mert lebeszéltek róla.

jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

en a kevert valtozatat ajanlom abbol amit a 4es mond es amit a szived sug ;).


Az en peldam:


Orvosira jelentkeztem nemsokara vegzem (sosem akartam de a szuleim is orvosok es muszaj volt) - avagy nemtudtam ellenkezni.


A hugom ellenkezett, Filmmuveszetire jar...kb ehen hal jelenleg es nagy valoszinuseggel ez a jövö is varja...


Szoval valahogy a közepet kellene valasztanod

jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az informatikával.
jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha a szívemre hallgatnék, akkor Debrecen lenne dietetikusként, de ott nem indul levelező.. Pedig ez lenne a legaktuálisabb, mert 180°-os fordulatot vett az életem az informatikáról a sport/táplálkozásra.
jan. 20. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!