Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Business/Data/System Analyst...

A Business/Data/System Analyst illetve a szoftverfejlesztés (C#, Java) közül melyikre érdemes jobban ráfeküdni? Melyik a jobb hosszabb távon? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, mennyit lehet keresni velük, milyen továbblépési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

#gazdaságinformatika #szoftverfejlesztés #Business Intelligence #Data Analysts #System Analysts #Business Analysts
jan. 14. 02:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Igen.
jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Kb olyan kérdés hogy hol jobb királynak lenni. Belgiumban vagy Luxemburgban.
jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ba meg dev melokhoz teljesen mas skillset kell, fejlesztok nagyon ritkan alkalmasak ba-nak, es forditva. Szoval eloszor azt kene kitalalnod hogy neked melyik fekszik.
jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3: Igazából mind a kettő érdekel és el tudnám képzelni magamat benne, szerintem van agyam hozzájuk.


Jelenleg van másfél év munkatapasztalatom Excellel és a VBA-val, illetve jól megy az SQL is, szeretem is őket, illetve nagyon alap szinten megy Python is. Az Excel tudásom valószínűleg jóval magasabb szinten van, mint amennyire ennyi munkatapasztalattal elvárható volna.


Ezen kívül volt az egyetemen C# (konzolos alkalmazások, Win Forms, OOP), illetve Java (nagyon alap szinten). A C# még aktívan élő tudás, és használom is magántanárként, a Java tudásom kevésbé aktív, de fel tudnám eleveníteni, de 2 év demonstrátorkodásból az első évben használtam.


Egyébként most januárban végeztem BSc-én gazdaságinformatikán a BGE-PSZK-án, illetve február végétől nagy valószínűséggel munkahelyet is kell majd váltanom.


Szoftverfejlesztésből első sorban a vállalati, irodai alkalmazások fejlesztései érdekelnének. C++-ban és Fortranban nem szeretnék kódolni, mert nem jött be a nyelv szintaktikája. Ha Business/Data/System Analyst irányban mennék, akkor a Power BI irány érdekelne most leginkább.


Igazából az irány kiválasztásakor szempont, hogy legyenek jó továbblépési lehetőségeim, jó pont, ha van lehetőségem cégen belül külföldre is kimenni dolgozni, és az is, hogy ha jó a fizu is 5-10 távon.

jan. 19. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy érdekel, de jóvá is tudsz válni benne?
jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy saját szoftver nem jatszik? Nem jobban megérné fejlesztened valamit vendéglátásba vagy egyéb területre és azt licenszelni?
jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: Én nem látok lehetőséget.


De már sejtem, hogy merre tovább. Valahol a kettő között.

jan. 27. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!