Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az új évi fogadalmam az, hogy...

Az új évi fogadalmam az, hogy új szokásokat vezetek be magam számára és átszervezem a napirendem. Nektek hogy néz ki egy napotok és hetetek? Szeretnék belőle ihletet meríteni. 30/f

Figyelt kérdés

jan. 21. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ébredés, kávé, reggeli.

Dolgozni kezdek. Megnézem a maileket, elküldöm a kifizetett megrendeléseket.

Heti 2x elkészítem az új reklámokat, tartalmakat is. Megvágom, szerkesztem.

És csinálok, amit akarok.

jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért nem árt tudni hogy miket szoktál csinálni mert gondolom dolgozol, van hobbid, barátokkal is elvagy.


Ehhez azért nem tudom mit lehetne igazítani ami neked is jó.


Én folyamatos műszakba 12 órásba dolgozok 2 nap munka és 2 nap pihenő, sokszor hétköznap pihenek, hétvégén dolgozok. Nálam minden nap más szinte, mikor mi a teendő.


Amikor dolgozok akkor ébredés, kávé, indulás munkába, ott reggeli, ebéd, haza aztán vacsi, böngészek vagy sorozatot vagy filmet nézek és alvás. Másnap ugyan ez.

Amikor pihenős vagyok akkor alszok ameddig alszok vagy ha van dolgom és időbe kell ébredni akkor ébredek. Akkor kezdem kávéval meg reggelivel, elintézem a dolgaimat ha eltudom délelőtt, utána délután az otthoni teendőket vagy a hobbimmal foglalkozok, megyek barátokhoz ha úgy van, stb....

jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Reggelizek, kávézok, kutyákat megetetem, kiviszem. Felöltözök, elkezdek dolgozni (csak heti 2x megyek az irodába), ebédelek, megint leviszem a kutyákat, munka után elmegyek edzeni, vagy lovagolni, úszni. Hétvégente csinálok valamit a barátokkal, családot meglátogatom, filmezek, olvasok, elmegyek síelni, nyáron nézek valami nyaralást…ilyenek.
jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy heti 1 nap van a takarításnak is dedikálva, porzsívózás, portörlés, fürdő, konyha kitakarítása, mosás stb.
jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ujévi fogadalmam. De az eletem helyreállitásában kb a maslow piramist követem. Első a fiziologiai egészségem taplalkozas hogy a közerzetem javuljon több legyen az energiám jobban tudjak teljesiteni mert pl a rossz taplalkozastol fáradt erőtlen es depressziv is lettem elég keményen, ez mellett mentálisan sem egy lángelme.


Szóval első az önépítés.

Azzal az energiával pénzhalmozás pályázatok munkahelyet akarok váltani mert fúrnak kicsinálnak szándékkal es a főnöknek vezetőségnek mikor szoltam melléjük állnak.

Ez mellett konfliktuskezeléseket is tanulok es azt hogyan ne legyek irigy vagy komplexusos sz.r emberek celtáblája.

Errol amugy azt olvastam csak azzal teszik meg akinek semmi védelme nincs mögötte mellette senki és megtehetik.


Tehát a maslow szerint a szoc.háló kiépitése jönne még. Azt remélem majd a másik munkahelyen lesz. Itt nem alakultak baráti kapcsolataim ki.(mindenki öregedő nő amugyis es is nő vagyok a legfiatalabb es valahogy nem tudnak kijonni velem pedig kedves stb vagyok de szerintem nekik még az is bajuk velem ha kedves vagyok. Es ha tudok mosolyogni nekik az is fáj.)


Aztán barátok penzhalmozás épitgetése mellett további tanulás kiegészítő tanfolyam lenne még cél. (Ha újra munkahelyet kell majd váltanom a piacképesség növelese)


Ez mellett házhitel kocsihitel, ezekkel könnyiteni az életemen mert nagyon kivesz az alberletezes is meg a bejárás is. Félhulla vagyok sokszor melo utan es bejarással egyutt 12 órázom ha azt nézem.. de ezek távlati célok csak, mivel a hitel szót is utálom meg az összes konstrukciót. A kocsi meg nagy felelősseg sok penz a szervizelési sz.rjaival is együtt.


Pasim ugyse lesz csak zátonyra futott kapcsolatok vannak mögöttem, amik csak fájdalmakat okoztak, es igy vagyok már vele ha egy pasi nem hozzátesz az életemhez, hanem elvesz,karokag okoz abban, komolyan azt minek hajkurásszam? Minek pasi?

Ez nem tudom valaha is mikor mitől változna. Egyik se volt építő egyik se segitett semmiben egyik mellett sem lettem több, inkább roncsolni tudtak csak önbecsulesben vagy anyagilag vagy testileg.


Aztán a relative boldogság. Legyen penzem energiám fittségem a hobbykra is meg önmagamra önmegvalositásra. Mert ebben látom az élet értelmét. Kulonben miert kiért dolgozom kiert szenvedek kiért húzom az igát miért kell hetvègéken sírnom abuzálo kollegák miatt, ha nem azert hogy meg tudjam magamnak teremteni azt ami boldogít is.amiert van értelme az egésznek. Hogy a legvégén elmondhassam majd, na ezért megérte élni.


Van is egy olyan mondás, hogy ami a munka és a magánélet közt van, az vagy te.


Jelenleg még csak a földi poklot volt szerencsém megélni, hogy megcsalnak hogy elhagynak hogy kihasználnak hogy gunyolnak hogy fúrnak hogy ahol tudnak ott ártanak mások. Mintha ár ellen kéne úsznom. Egyedül a tarsadalom ellen. Egyedul a kollektiva ellen. Egyedul. Ezt valahogy meg kéne forditanom hogy az árral tudjak uszni merr az épit, ár ellen úszni az pedig "kiszív", megöl hosszutávon.

Ennek a trükkjére is rá szeretnék jönni.

Igy nezegetem ezeket az oktato videokat meg mindenféle szemelyiségfejlesztő eloadásokat eddig semmi haszna nincs.

jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
Hát nekem nem túl változatos, felkelek, dolgozok, utána edzek, kicsit olvasok és alszom. Közben ugye az étkezések meg hasonlók. Hétvégén bevásárlás, főzés, takarítás van egyik nap, pihenés a másik nap.
jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*jav károkat okoz az életemben
jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5.30-6 között kelés

6.30 reggeli, hétvégén 7.30-8 között

8-/16/17/18 munka (hétköznap), minden második szombat 8-12/13


Hétvégén bevásárlás, főzés, takarítás.


Szabadidő: olvasás, filmezés, torna.

jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az új szokások legnehezebb része, hogy akaraterő kell hozzá, hogy rávedd megad valamire, amihez nincs kedved, nem akarod csinálni. Egyrészt érdemes fejben ráállni, hogy akard csinálni őket. Azokat is, amik kevésbé élvezetesek.

Másrészt érdemes minimalizálni az akadályokat, amik közted és a feladat elvégzése között állnak. Érdemes a munkához szükséges eszközöket, szerszámokat, ruhákat minél elérhetőbb helyre kikészíteni, hogy minél kevesebb külön lépés válasszon el tőle, hogy tényleg el is végezd az adott dolgot. Minél könnyebben el tudsz végezni egy feladatot, annál nagyobb az esélye, hogy meg is teszed halogatás helyett. Minél több lépés választ el a feladat elvégzésétől és minél több különálló döntést kell meghoznod hozzá, annál többször kell erőt venned magadon, hogy haladj vele, annál több lehetőséged van meggondolni magad és inkább halogatni kezdesz. Aztán meg leteszel az újévi fogadalmadról - ezért szokott a legtöbb újévi fogadalom már az első 1-2 hónapban meghiúsulni a legtöbb embernél. Minél inkább ki tudod ezeket az akadályokat iktatni a folyamatból, annál több esélye van, hogy haladni fogsz velük. Minél tovább sikerül egy tevékenységet fenntartani, annál nagyobb az esélye, hogy szokássá válik és állandósul annyira, hogy már nem fogsz róla leszokni.


A nagy feladatokat nagyon nehéz egyben elvégezni. Egy maratont nem lehet úgy lefutni, hogy előtte sosem futottál. Lehet jó cél, hogy sikerüljön lefutnod a maratont, de ne úgy kezdd a felkészülést, hogy a maratoni távot akarod lefutni. Építs fel fokozatos edzéstervet.

Ha még sosem futottál eddig, akkor eleinte bőven elég, ha rászoksz, hogy a házat körbe kocogod minden nap. A semminél sokkal több az is és sokkal fontosabb, hogy rászokj, hogy rendszeresen futsz mindegy mennyit, mint az, hogy mennyit is futsz eleinte. Sokkal jobb egy könnyen teljesíthető távval kezdeni, amit teljesítesz is, mintha kitűznél egy teljesíthetetlenül nagy célt, ami miatt inkább el se indulsz egy idő után, mert úgysem tudod lefutni.

Sokan azért nem kezdenek el soha futni, vagy bármi mást edzeni, mert nem fér bele az életükbe minden nap 1 óra erre. Mert szerintük csak akkor ér valamit a sportolás, ha rendesen rászánnak egy órát. Viszont ha minden nap csak 10 percet futsz, fekvőtámaszozol, vagy akár csak sétálsz, az is nagyon sokkal több sporttal töltött idő, mintha sosem csinálod, mert nincs rá 1 órád.


Ha reggel el akarsz menni futni, érdemes a futó ruhát, cipőt kikészíteni már előző este rögtön az ágy mellé, hogy ébredéskor szinte rögtön a futó ruhába lépj bele, így az nem egy külön elvégzendő feladat, hogy megkeresd a szekrényben, elővedd és aztán felvedd.

Ha már eleve ott van előtted, akkor nagyobb eséllyel fogod azt felvenni és kevesebb lehetőséged lesz meggondolni magad. Ha már felvetted, nagyobb eséllyel fogsz elmenni futni.


Érdemes egymást támogató szokásokat kialakítani, amik minél jobban megkönnyítik számodra, hogy egyik után a másikat is csináld.


Felkelés után, ahogy kikelsz az ágyból, rögtön ágyazz is be azzal a lendülettel, hogy úgyis kezedben a takaró és akkor később már nem kell, mert reggel rögtön megcsináltad - és ez mindjárt elégedettséggel is tölt el, hogy még el se indult a nap, te máris elértél valami eredményt, elvégeztél valamit. Ha már úgyis kikészítetted az edző ruhát, elmész futni. Miközben lemész futni, a szemetet is leviheted, így amiatt se kell később külön fordulnod, egy újabb dolgot letudtál az otthoni tennivalókból.

Ha már úgyis elmentél otthonról, akkor útba ejted a boltot és bevásárolhatsz, így amiatt sem kell külön kimozdulnod, amihez erőt kéne magadon venned. Haza mész és futás után lefürdesz, így a tisztálkodás sem marad ki, tisztán, frissen kezdheted a munkát. Ha már leveszed a futó ruhát a fürdéshez, mindjárt be is teheted a mosógépbe, mellé a többi hasonló színű ruhát is, ezzel a mosás is előkészítve, csak be kell kapcsolni. Fürdés után borotválkozás, fésülködés, mindjárt tisztán, rendezetten indul a napod és nem vagy olyan csapzott, kócos, stb. Ez egészen más érzést, hangulat, energia szint, főleg, ha esetleg egyébként ki se kell mozdulnod a lakásból.

Nyilván, ha eljársz otthonról iskolába, munkába, akárhová, akkor ezeket úgy érdemes beilleszteni, ahogy neked megfelel. Vagy korábban kelni (állítólag egészségesebb), vagy akár a munka utánra beilleszteni a tennivalók egyik részét, a többit meg a munkába járáshoz igazítani.


Ha kellően sokat csinálod így a dolgokat, egy idő után már hiányozni kezdenek, ha kihagysz belőlük valamit. Állítólag 20-30 alkalommal kell folyamatosan csinálni valamit, hogy bevésődjön szokásként. Főleg az elején érdemes arra figyelni, hogy a megfelelő és szándékolt dolgokat mind beépítsd a folyamataidba, meg hogy egyik se maradjon ki. Eleinte nagyobb odafigyelést igényel, hogy tényleg csináld a dolgokat, ne hagyj ki semmit. Ha már szokássá válik, utána kevésbé kell rá figyelni, hogy csináld, de még akkor is érdemes lehet.


Érdemes lefekvés előtti pár órában minimalizálni, vagy akár teljesen kiiktatni a telefon és számítógép használatot, tévézést. Inkább olvass, írj naplót kézzel papírra, vagy csinálj egyéb nem informatikai dolgokat. A képernyők kék fénye nincs jó hatással az alvásra, nehezebb miattuk elaludni. Ma már sok készüléknél át lehet kapcsolni Night Shift módba, hogy sárgásabb legyen a képernyő fénye, de az ingerek és egyéb hatások ugyanúgy meg vannak, ha telefont/számítógépet nyomkodsz.


Érdemes a reggeli első pár órában mellőzni az emaileket, közösségi médiát és helyette inkább produktív, kreatív dolgokkal, munkával tölteni az idődet. Pl. akik könyvet, blogot, zenét, egyebet írnak, sokan esküsznek rá, hogy legjobb reggel felkelés (meg persze akár egy kis sport, fürdés, reggeli) után, de még az emailek és közösségi média fogyasztás előtt tiszta fejjel, összpontosított figyelemmel nekiállni alkotni. Szerintük ilyenkor termelékenyebb, eredményesebb az ember, amíg még nem vonja el a figyelmüket mindenféle más dolog.

febr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!