Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átszervezés miatt egy olyan...

Átszervezés miatt egy olyan főnököt kaptam aki nem ért az én munkámhoz. Én most tanácstalan vagyok, mivel én sem vagyok penge ebben a munkában. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

#átszervezés #főnök-váltás
2021. jan. 10. 08:26
A kérdező szavazást indított:
Elmennétek más szervezethez ahol tudják felügyelni a munkát
Maradnék és probalnek írásos segítséget kérni. törvény, eljárási rend stb
Szarnék bele, úgysem az én felelősségem hanem a fonokome, tanulmányozza ő a leírásokat
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán értem már a felvetést sem - a főnöködnek miért kéne a TE munkádhoz értenie? A TE munkádhoz NEKED kell értened. A főnöködnek elég, ha annyit lát, hogy elvégezd-e a munkát megfelelően vagy nem.


Ha ahhoz elég tehetséges az új főnök, hogy lássa, hogy "te sem vagy penge" akkor majd gyorsan szerez helyetted valakit aki penge...

2021. jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

XD

Igaza van elsőnek.

Szedd össze magad képezd magad szabadidődben stb.

A főnök nem tanárnéni.

Nem tudom mit dolgozol de nálam ki is húzná a gyufát ha beleszólna a dolgomba...

2021. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Te komolyan olyan munkáért kapod a fizetésed, amihez alig értesz?
2021. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van az úgy, hogy a góré olyat kér, amit nem lehet megcsinálni, és azért kéri, mert segg hülye hozzá. Szóval ilyen értelemben nem baj, ha valamit konyít az alárendelt egységek munkájához. Ettől közvetlen felettes, másképp nehéz irányítani. Ettől még nem mennék el, mint ahogy nem is mentem, amikor ilyen helyzet állt elő. Rövidesen újabb átszervezés után a saját területem vezetését én kaptam meg, mert a főnököm törtető volt, és felső vezető lett. Így rajtam állt hitelesen, hogy mit és hogyan lehet, vagy mit nem lehet megcsinálni - középvezetőként, innentől már tényleg csak arról szólt a dolog, hogy valamilyen módon meglegyen az, amit a felső vezetés elvár, persze tőlük viszont nem lehetett elvárni, hogy értsenek bármihez is :)
2021. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pályakezdő jogász vagyok, a főnököm nyilván nem jogász, így hasonló helyzetben vagyok. De nálunk ezzel tisztában vannak, nem várnak tőlem csodát, minden segítséget igénybe vehetek, mehetek előadásokra, kérhetek tanácsot, stb.

Szóval ez a főnök hozzáállásától is függ. Szerintem nem szabad eltitkolni, hogy ha valamiben nem vagy biztos.

Ne hagyd ott, így tudsz rengeteget tanulni!

2021. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 #. akkor a főnök feladata mi? én úgy tudtam hogy ő ért a legjobban a dolgokhoz, ő felügyeli hogy rendben van e minden. mi feladatunk megírni egy elképzelést, de az ő felelőssége hogy jól menjen ki az a levél
2021. jan. 10. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, amikor beléptél, a munkakört átadta valaki normálisan amúgy Neked?
2021. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

A főnök feladata általában a magasabb szintű tervezés és irányítás. Nem az, hogy jobban tudja, mint te....


Minimális rálátása természetesen kell, hogy legyen a feladatokra, de nem attól lesz jó egy főnök, hogy jobban meg tudná csinálni, mint a dolgozó...

2021. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7# elmondta nekem egy régebb óta ezt a munkát végző kolléganő, de csak alapot tudott átadni. Ugyanis minden esett más, és gyakorlat közben derülnek ki dolgok. és már 10 oldal jegyzetet írtam hogy mire kell figyelni. De nem csinálom olyan régóta. Félek :(
2021. jan. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!