Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha valakit...

Mi lehet az oka, ha valakit mindenki levegőnek néz, vagy szabadulnának tőle?

Figyelt kérdés

Igen, ez vagyok én! :D De komolyan, nem igazán tudom mi az oka, de engem mindenki utál, levegőnek néz, vagy ha egyik sem, mert nem adtam rá okot, akkor csak szabadulnának tőlem. Emiatt az időm nagyrészében egyedül vagyok és kikészülök tőle, kénytelen vagyok magamhoz beszélni, ha egyedül vagyok itthon (utcán, más helyeken nyilván nem, de akkor is magamat kell szórakoztatnom, az emberek kb. olyasminek kezelnek, mint valami makacs szennyeződést a cipőjük talpán), vagy jön a jó öreg "mindegy hol van, csak itt ne legyen" hozzáállás.


És ez még valamilyen szinten megalázó is, igazán a szemembe mondhatnák, így viszont olyan sértő az egész, mintha én legalábbis hülye lennék, vagy valami féreg, aki úgysem tudja, hogy miről van szó. Próbálom nem felvenni vagy érezhetően megsértődni, de belül eléggé megtör minden ilyen eset, sok esetben az öngyilkosságon gondolkodom (elég sokat, ahogy halad az idő), még a TB orvosok is csak megszabadulni akarnak tőlem, de lehet még a fizetős magándoki is olyan, hogy inkább lemond a pénzről, csak engem ellehessen kerülni.


Mi alapján dől ez el? Miért kezel engem mindenki hulladéknak? (Aki esetleg mégsem, az miért csak illemből nem teszi ezt?) Miért vagyok én rosszabb, értéktelenebb, mint mások? Napi szinten megtörténik, pl. ma is megtörténik éppen most, de szinte bármelyik napot mondhatnám, amikor kommunikálni próbálok. Senkit nem érdekel.


Rosszul fogalmaznék? Nem elég kifejező, vagy tartalmas, amit mondok? Mi baja velem mindenkinek, akit ismerek? Igyekszem mindenkire odafigyelni, megjegyezni, amit mások mondani, reflektálni, jól reagálni, érvelni, ha értelmesebb emberrel beszélgetek (beszélgetnék...) akkor konstruktív vitát kezdeményezni stb.


Kezdek ebbe beleőrülni. Nagyon. És senki nincs olyan rendes, hogy megmondja, hogy mi ennek az oka, inkább lapítanak, megvárják, amíg eltűnök magamtól, esetleg csak simán "leszarják". Így hogyan változtassak és legyek olyan, amit elvárnak? Hogyan érjem el azt a szintet, ami mellett már nem hagy el mindenki? Esélyem sincs rá.


Bocsánat a zavarásért.



#Az ember akit mindenki leszar #A jelentéktelenség íze #Semmi értékem nincs #Nem tudom miért van ez így #Mit rontok el? #Szerintem több vagyok, mint egy mocsok mások cipőjén
jan. 23. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem utál mindenki, csak te látod bele. Valószínűleg a többségnek nincs veled baja, csak nem akar barátkozni. De azt is el tudom képzelni, hogy annyira akarsz valakivel beszélgetni, hogy egyrészt olyanoknál is próbálkozol, akiken alapból is látszik, hogy nem vevő rá, vagyis biztos a lerázás, másrészt ha valaki beszélget is veled egy kicsit, rátapadsz, túl sok leszel túl gyorsan, amit az emberek nem igazán szeretnek és azért ráznak le végül, mert terhes lesz a nyomulásod. De ez csak tipp persze, látatlanban nem tudok mondani semmit se biztosra.
jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondd meg nekik hogy nyertél a lottón 🤣 Rögtön mindenki ott fog nyüzsögni nálad. Vagy mondjuk azt hogy elutazol valahová, vagy nem tudom valamit kamuzz ami kell nekik, csak azokkal legyél teljesen nyílt akik megérdemlik.
jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

#2:

Szóval hazudozzon össze-vissza. Biztos magadból indulsz ki, viszont nem mindenki ilyen, mint te. Hálistennek. Az ilyen tanácsaidat inkább tartsd meg magadnak.

jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 és 3


Nos igen, ebben is lehet valami, csak kicsit furcsának érzem, hogy szavak szintjén mindig dicséreteket kapok, meg állítólag jól fogalmazom meg a dolgokat, értelmes vagyok, nincs hozzám hasonló, aztán a tettek már mást sugallnak. A "mindegy kivel beszélsz, csak velem ne", "mindegy hol vagy, csak itt ne legyél" kifejezetten sértő, főleg a szép szavak után. Olyan üres hazugságnak hat mindegyik. Szeretnék benne hinni, vagy abban, hogy értékes ember vagyok, de a tettekkel mindig azt igazolják, hogy ez nincs így. És ez bánt, mélyen belül bánt. Miért teszik ezt? Miért nem tudok egyszer ebből kikerülni?

jan. 23. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak belelátod (mit csinálnak pontosan amitől ezt érzed?) Vagy pedig tényleg valami súlyos gond van a viselkedéseddel. Az előbbi valószínűbb.
jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.


Online a többség képes egy beszélgetés közepén otthagyni, és utána sem reagál. Élőben pedig... sok-sok felszínes beszélgetés, akár 5-6 éven át is úgy, hogy a végén semmit nem tudok róla és ő sem rólam. Ennek mi értelme van? És amint vége az adott helyzetnek, onnantól nem is látom viszont, akivel beszélek, mintha megszűnnék létezni. Nagyon zavar, mert olyan, mintha nem lennék több a világon, mint valami idétlen mellékszereplő, aki kell a dramaturgia kedvéért, de amúgy nem számít. És ezt elfogadom nagyon sok esetben, de hogy mindig? Egy közelebbi ismerősöm sincs, és úgy érzem, hogy nem is lesz.


Ez a jelentéktelenség, "te nem számítasz" attitűd sokáig nem zavart, "ilyen a világ"-gondoltam akkor, de nagyon sok év magány, egyedüllét, csend, kommunikáció nélküli élet után elkezdett kikezdeni belülről. Ha magamat adom nem jó, ha felveszek 1-1 stílust az sem jó, igyekszem állandóan javulni, törekszem a pontosságra, próbálok érdekes lenni, állítólag a humorom jó és egyedi... Akkor mégis miért nincs senki, aki a barátomnak mondhatnék? Ennél többről már nem is álmodom pár éve.


És látom, ahogy másoknak ilyen problémája nincs, tehát a hiba bennem van. De pontosan mi az? Néhány esetet még elfogadnék, mondván balszerencse vagy épp így jártam, de hogy mindig ez történik? Ha meghalnék, azt nem nagyon venné észre senki, mert nem számítok. (Oké, ez így nem igaz, a rokonaim észrevennék). De mikor távolabb éltem tőlük, még nekik is bőven elég belőlem heti egy rövid beszélgetés, vagy még annyi sem. Egyszerűen érzem azt a kis lenéző megvetést mindenkitől, hogy én nem érek annyit, mint a többi ember, sokszor olyan, mintha meg sem hallanának, nincs kihez beszéljek.

jan. 23. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
3-as miért vagy ilyen negatív ember? Nyilván nem mondtam komolyan hogy mondja hogy nyert a lottón, mivel ha nincs pénze úgysem hiszi el senki. Hgy lehet ezt komolyan venni te szánalom? Viszont akkor az ilyenek mint te, ott nyüzsögnének körülötte, mert te egy negatív ember vagy, és csak akkor állsz szóba valakivel ha érdeked fűződik hozzá. Viszont sokan vannak akik nem ilyenek.
jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Családi minta. Rossz tapasztalatok. Beraktad magad egy olyan fiókba ahol a világ ilyen és az embereknek így kell viszonyulnia hozzád.

Hogy te hogyan viszonyulsz az emberekhez, arról meg ugye nem sokat tudunk.

jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!