Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki meg akar verni,...

Ha valaki meg akar verni, akkor jogilag milyen intézkedéseket csinálhatok? Ha úgy adódik a helyzet,hogy feszül a dolog és idegességemben nem tudok mit csinálni, akkor megüthetem az illetőt?

Figyelt kérdés

Még nem vert meg csak meg akart, viszont nem tudom hogy a későbbiekben mi lesz.

Sajnos mindig találkozom az illetővel, mit csináljak?



jan. 25. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek ne üss. Ha megütött, onnantól önvédelem, de addig te lennél a hunyó. Tehát ha elsőnek ütöd meg, pont azzal adsz neki ütőkártyát a kezébe (szó szerint és átvitt értelemben is), hogy utána laposra verhet azon az alapon, hogy csak megvédte magát.
jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem és, ha úgy adódna, hogy megüt én elesek és vissza akarom adni az ütést, mert utálom már mint a szart. Nehogy már mindig én szívjam. A lényeg, ha jogosan ö üt elősször, akkor én többször üthetek?
jan. 25. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem vert meg, mért verne ezután? Mit csináltál neki, amin berágott?
jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Addig ütheted, amíg nem kezd el menekülni vagy nem kerül olyan alávetett helyzetbe, hogy már nem jelent veszélyt rád. Ha pl. földre kerül, akkor rátérdelhetsz és lefoghatod, de nem rugdoshatod. Ha el akar szaladni, és utána szaladsz, hogy tovább üsd, az sem jogszerű. Addig ütheted, amíg nem akar menekülni tőled. Ha menekülni akar, akkor vagy visszatartod a rendőr érkezéséig, vagy futni hagyod.
jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szórakozásból szivatásból, vagy mert csak úgy gondolja? Ki tudja.
jan. 25. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, h meg tudnád magad védeni, akkor miért kattogsz rajta? Ha megüt, levered, ha meg nem üt meg, ki a francot érdekel, h mit pofázik?
jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Senki nem ver meg szórakozásból. Ha tettél valamit ellene (elcsábítottad a szeretőjét? rossz hírét keltetted? nem adtál meg tartozást? szidtad az anyját?), kérj bocsánatot.
jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még csak nem is ismerem az illetőt.... Kostólgat...
jan. 25. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha te nem ismered, akkor ő se ismer téged. Miről beszélsz?
jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
#7 viccelsz? Van egy réteg, aki azért is kóstolgat vagy megver embereket, mert az éppen arra járt, amerre ő.
jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!