Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Német anyanyelvűeknél milyen...

Német anyanyelvűeknél milyen tipikus helyesírási hibák vannak?

Figyelt kérdés
Mint magyaroknál a muszály, fiunk helyett fiúnk, kűzd, egyenlőre, el futott, stb.:)
jan. 29. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ics bin
jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 klasszimus íráshiba:

(Én nem tudom hol a helyesirási hiba benne de bemásolom)

Seit ihr euch bewusst, das sich in diesem Spruch die klassischen 3 Rechtschreibfehler wiederspiegeln?

Ähnliche Beiträge


Jemand meinte kürzlich, ich solle bewusst essen…

Ich bin ja jetzt langsam in dem Alter, wo ich bewusst 5 Kilo zunehme …

Natürlich ernähre ich mich bewusst. Bewusstlos kann ich nicht essen

HEUTE: Jede 15 Minuten ein neuer Spruch

Der Wert mancher Dinge wird dir erst bewusst…


[link]

jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Aloha8 válasza:
52%

No, igen, a dass helyett olykor das-t irnak, no meg a vesszöket is neha elfelejtik. Pl. a napokban lattam egy tablat egy zsakutca elött, a következö felirattal:

Achtung Kinder! Itt elfelejtettek a vesszöt. Ez esetben egy figyelmeztetes az autovezetöknek, hogy lassabban hajtsanak, mert sok a gyerek (ebben az utcaban). Tehat helyes lenne: Achtung, Kinder!


PS. Hogy en miert irok ekezetek nelkül? A billentyüzetemen nincsenek magyar betük.

jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

3


en azert is leszavazlak, mert en is ugyanezt mondom a tobbi birkanak, hogy nincs magyar billentyuzetem, lesz*rjak es leszavaznak. szoval en is most leszavazlak.

jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
3-4-es, Svájcból írok, igen svájci laptop, svájci klavival, magyar billentyűkiosztás. Kb 2-3 kattintás a Windows nyelvbeállításoknál ;)
jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!