Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tiktokon a börtönös videónál...

Tiktokon a börtönös videónál miért van hogy sok roma mielőbbi szabadulást kíván?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem, ha egy bűnöző előbb szabadul az nekik se jó nem? Romlik a közbiztonság stb
jan. 30. 01:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy vannak vele, hogy tudják, hogy szar hely (még ha nem is tapasztalták személyesen), ezért kívánják neki, hogy essen túl rajta hamarabb.
jan. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de pont arra van a börtön hogy távol tartsa a bűnözőket tőlünk
jan. 30. 02:38
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Börtönromantika!Náluk ez már majdnemhogy kötelező.Attól férfi.Ritka buta emberek,sok romát ismerek.
jan. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Ezeknel meno a bunozes. Buta osztonleny a nagy reszuk.
jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

"Nem teljesen értem, ha egy bűnöző előbb szabadul az nekik se jó nem? Romlik a közbiztonság stb" - Azt ne is gondold, hogy egy valódi És visszaeső (tehát nem egyszer bűnelkövető!) bűnöző – legyen az akármilyen nemzetiségű – figyelembe vesz ilyet. Az erkölcs, így a többi ember érdeke aligha fogja érdekelni őket.


Szavaidból és szavaitokból látszik, hogy semmit sem tudtok a börtönben való tartózkodásokról. Én noha nem voltam börtönben, még rendőrségi ügyem sem volt és nem bűnöző típus vagyok, sose csináltam olyan, amiért elítélhettek volna, de van rálátásom.

A börtön nem arról szól, hogy egy rendkívül kegyetlen bűnöző bemegy és ő lesz ott a főnök, neki engedelmeskedik mindenki, mindenki megver, zsarol, kirabol, uralma alá hajt. Természetesen vannak maffia vezetők stb., akiknek nagy hatalmuk van / volt (a jelenlegi helyzeteket nem ismerem, csak a mondjuk 10-15 évvel ezelőttieket) a börtönökben, de ők sem érezhetik 100%-osan biztonságban magukat. Egyik bizalmasát valaki rendesen megfizetheti és végrehajtja a feltételeket.

A börtönben klikkel, csoportok vannak. Ők csoportostul verekednek. Ha kinéznek valakit, akkor azt rendesen elintézik. Nem mindig van mellettük és nem mindig tudják megvédeni őket a csoporttársaik vagy az őrök. Meg sokszor az őrök is le vannak fizetve.

Korántsem kellemes ott az élet. Az állandó stressz. A harag haragot szül, a bosszú bosszút szül, ráadásul tetézve. Igazságérzetük kificamodott.

Elveszik az ételt, beleköpnek, megvernek (igen, ezt már említettem), megaláznak, rabosítanak (engedelmeskednek kell különben megvernek), megerőszakolnak (férfi férfit), kiverik a fogaidat, hogy a nemiszervüket belerakják és a másik ne tudja leharapni, éjjeli zavargások, nem nyugodt élet, ha van valami, amit megengednek bevinni, akkor ellopják. Ugye, hogy nem kellemes helyzetek összességébe ez? És természetesen kik csinálják ezt? A visszaesett emberek, akik tíz évekre vagy életfogytig vannak elítélve, mert nekik mindegy néhány év. A bent töltött időtől pedig elborul az agyuk és szinte mindenkit megemészt.

A börtönök többsége nem úgy és nem azért van kialakítva, hogy az illető megváltozzon, hogy megjavuljon. A kemény élet nem fogja őket megjavítani (legfeljebb csak igggfen kis százalékukat). A kemény élet megkeményíti őket. Noha tudnak tanulni bent (hogy mikor kijutnak majd el tudjanak helyezkedni, bár ugye a börtönben való tartózkodás nagyon megpecsételi hátralévő életüket és reménytelenebbé teszik azt, így jelentősen csökken a visszaállás, talpraállás, és a vissza nem esés esély), de milyen körülmények között? Hát a folyton-folyvás stressz, nyugtalanság között. Lehet úgy előrébb haladni?

Ilyen helyen nem sokan érzik jól magukat, legfeljebb azok, akikben a legnagyobb öröm a mások saját maga uralma alá való hajtás, a megalázás és az, hogy neki szolgálnak. Bent alig van az embereknek mozgásterük, mindenben le vannak korlátozva. Ezt meg ezt és ekkor mebekkor vagy eddig meg eddig csinálhatod, közben pedig figyelj a 100 meg 100 veszélyre, ami bármikor leselkedhet rád.

Innen ki nem akar szabadulni? Remélném, hogy a beleérzés képességét legalább ezen a téren elsajátítjátok.


Hát akkor ez egy börtön kisokosra sikerült.

jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak az tudja aki vart mar valakit akit nagyon szeret... ❤️
febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Es az 5os jol irta
febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!