Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miről beszélgethetnek a lelki...

Valaki : kérdése:

Miről beszélgethetnek a lelki vezetők a kivégzés előtt állókkal?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy minden kivégzés előtt álló személy az USA-ban kérhet magához egy vallásához illő lelki vezetőt.

Két kérdés:

1. Jól értelmeztem, hogy a lelki vezető akkor is ott van, ha nem kéreti magához? Csak vár, hogy mikor mondja, hogy jöjjön?

2. Hallottam, hogy valaki órákat töltött el egy katolikus pappal a kivégzése előtt. Gondolom ezeknek a lelki vezetőknek tilos elmondani, miről beszélgettek, de mégis miről lehet szó? Mit tud órákig mondani?

3. Esetleg még az is érdekel, hogy a kivégzésen is ott van a lelki vezető?

Csak kíváncsiság, nagyon tisztelem ezeket az embereket, hogy tudván pontosan, miféle emberrel vannak ott, gondolom igyekeznek segíteni neki.



jan. 30. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a megbánásról, a lelki megtisztulásról van szó, meg van valaki akinek elmondhatja az elítélt mire gondol, mit érez, mielőtt véget ér az élete.
jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hívő, akkor lehet ilyen nyilván. Illetve vannak, aki kifejezetten erre tették fel az életüket. (Pl. Helen Prejean)


Adott államtól függ, mennyire szívügyük a halálraítéltek mentális egészsége.


Hogy mennyire oszthatják meg kívülállókkal, az nyilván erkölcsi kérdés, meg adott vallástól függ.

jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én arra lennék kíváncsi hogyha valaki igényli utolsó óráiban a vallási szakembert, de épp ateista, vagy sajátos vallásos nézetei vannak akkor beszélhet-e vajon egy ilyen hivatalossal, ha többre nem is megy vele mint elmondja mit gondol. tuti volt ilyenre példa
jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok vallásos, de ha ilyen helyzetben lennék, akkor valami lelki vezetőt én is akarnék, de mindegy is lenne, hogy imám, pap, akármi, csak az érdekelne, hogy empatikusan áll hozzám és gondolom, hogy ott és akkor ő lenne az egyetlen ilyen ember.

Na de órákon keresztül nem tudnék mit mondani neki

jan. 30. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!