Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire népszerűek a furcsa,...

Mennyire népszerűek a furcsa, különleges nevek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Most nem a Dzsesszika, Dzsézönsztetem vagy Ármándó nevekre gondolok, hanem nagyon különlegesekre, mint például Erhard, Fridolin, Heliodor, Jefte stb.

Meg úgy hallom, hogy már a Gyűrűk Urás karakterek neveit is lehet már használni névadáskor. Ismertek Gandalf vagy Boromir nevű embereket?



febr. 4. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kellemetlen ezekkel szembesülni. Ez a: aaannyira különleges lesz az ÉN gyerekem-szindróma :D igen annyira, hogy elnevezi valami Gyűrűk ura karakterről, de nálam pl. a Csinszka, meg más ősmagyar különlegeskedések is kiverik a biztosítékot. Sajnos ha valaki egyszeri is megismételhetetlen nevet akar adni, akkor azzal is számoljon, hogy ez nem fog mindenkinek tetszeni. Szerintem így is gyönyörű hagyományos neveink vannak amiből lehet válogatni. Ilyen például az Ida, a Zita, fiú névből a Kornél, Áron, Levente stb.

Mondjuk mostmár kezd a világ kifordulni magából és nem lehet lassan ilyet sem mondani hogy fiú/ lány név.

febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Nauszikát, Xéniát, Ossziánt és Eddát ismerek. És amilyen neveket már engedélyeznek újabban lesz még cifrább felhozatal is.
febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

egyre inkább, de gyanítom, ebből is az lesz, némelyikből, hogy felkapnak párat, aztán számozni kell őket az oviban.

Egy időben minden ismerősöm kislánya Csenge lett.

febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé gyakori, a gazdagok kategóriájában is nagyon menő.
febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég gyakori. Volt Manó nevű tanulóm, de sokak számára ismerősen csenghet például a Gyopáros Alpár név. Én mondjuk az ilyet simán büntetném elmebajra hivatkozva, mert az idiótája bele se gondol abba, hogy miknek teszi ki a gyerekét egy ilyen névvel.


Ha rajtam múlna, a gyerek születésekkor csak hagyományos nevet kaphatna, és iskolába kerüléskor ő dönthetne arról, milyen nevet szeretne magának.

febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakoriak már ezzek a furcsább nevek. Nem értem miért tetszenek ezzek a nevek másoknak az ilyen Imogen meg hasonlóak.
febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!