Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiesett volna 5 mp., miért?

Kiesett volna 5 mp., miért?

Figyelt kérdés
Ez épp imént történt és amennyire fura lesz olvasni, én is meg vagyok lepődve. Sosem szoktam magamon meglepődni, de ez most valami szokatlan. Nekem az szobám ajtónál tartok mindig egy szélfogót nem használt ruhadarabot. Épp gondoltam arra, hogy ideje lenne oda tenni, mert kicsit szeles az idő. Visszanéztem a gépre, majd ismét az ajtóra és a szélfogó tökéletesen oda lett téve. Na most lehet, hogy olyan gyorsan pattantam fel a székemből és tettem oda, hogy még nem realizálódott volna ez a történés? Nem hiszek paranormális dolgokban, nem ilyen magyarázatot keresek. Hogy lehet, hogy 5 mp.es tevékenységnek még a nyoma se maradt meg az emlékemben? Konkrétan nem rémlik, hogy felpattantam volna és odamentem majd megigazítom a szélvédőt...Sosem volt ilyesmi velem. Egyedül vagyok a szobámban. 26N vagyok.

febr. 7. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról lehet szó, hogy annyira el voltál merülve a gondolataidban, hogy ez a szokványos rutinművelet teljesen automatikusan történt. Én a napi Centrum tablettámmal vagyok így néha. Leteszem az asztalra, hogy evés után bevegyem, majd azt veszem észre, hogy már nincs ott. Nyilván bevettem, de nem mindig tudom ezt a mozdulatot konkrétan visszaidézni. Nem azért, mert hülye vagyok, hanem mert vagy beszélgetek, vagy tévézek, vagy olvasok közben és ez a tabletta bevétel 10-15 éve teljesen rutinszerű, tehát nem is mindig tudatosul bennem.
febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a furcsa, hogy csak most először van ilyen érzésed. Nekem abszolút rendszeresen. Az agyad ilyenkor energiatakarékos üzemmódban működik, és egész egyszerűen nem tárolja el az infót ha megcsináltál valami rutin feladatot. Például nekem rendszeresen kell a vonatállomásról fél órát sétálnom a munkahelyemig, és a legtöbb esetben nem is emlékszem hogy jutottam oda, teljesen kiesik mi történt velem az úton. Ilyen kisebb 5 mp-s emlékezet kiesések teljesek szokványosak nálam. Jó lehet mások szerint én extrán figyelmetlen vagyok. De másokkal is ilyen, még ha nem is olyan sokszor mint velem.


Ha kocsmapszchiológiát akarnék csinálni, akkor arra tudnék gondolni, hogy régebben elég stresszes és nehéz életed volt, vagy valamitől féltél, és most nyugodtál meg teljesen, ezért az agyad már nem érzi úgy hogy minden részletet meg kell jegyezzen.

febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Tumor.
febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak ezt a haszontalan választ lehetne törölni (3-as)...még csak a gondolatig se akarok eljutni. Persze, pont erre kell egyből gondolni. Első kettő kommentelő köszönöm az igazán hasznos és lényegre törő válaszokat. :)
febr. 7. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem voltál nagyon fáradt?

Nekem akkor szokott ilyesmi előfordulni, az agy elfáradt már :)

febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-Kicsit álmos voltam, vagyok de nem annyira fáradt. Épp egy videót néztem közben, pontosabban hallgattam a sztorit. De korábban sosem volt ilyen.
febr. 7. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy korrábban nem érezted, mivel nem jutott eszedbe, vagy vetted észre :)
febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3-as a privátodra sem válaszolok, éreztem, hogy nálad valami nem okés...tiltottalak is. Menj máshova.
febr. 7. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Velem fürdéskor szokott előfordulni ilyen, hogyha nagyon elgondolkozok, akkor nem emlékszem, hogy megmostam-e már a karomat mondjuk.
febr. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!