Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire gáz?

Ez mennyire gáz?

Figyelt kérdés
Nem jutott eszembe az anyám tyúkja című vers. Az írója sem. A Himnuszt, Szózatot, stb tudom. (Az összes versszakot.)
febr. 8. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol nem jutott eszedbe? Ha felelésnél, mert épp ezt tanuljátok akkor gáz.

De amúgy vannak ennél jóval gázabb dolgok ne aggódj...

febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Érdekes régen tudtam. Mindig minden versből ötösre feleltem.
febr. 8. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindennel így lesz, amit nem tanultál meg 'egy életre', szépen lassan kikopik és elfelejted. Ettől függetlenül egy pillanatnyi agyfagyásból még nem kell messzemenő következtetést levonni, hogy épp nem ugrott be egy régi emlék.
febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyire használod a verseket a hétköznapokban? Ha nem minden nap, akkor még ezen verseik is kikopnak egy idő után.
febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semennyire? Miért kellett volna tudnod? Ha feleltél belőle, akkor max. kapsz egy egyest és ennyi.

Én a reciprokod vagyok, Csokonai Vitéz Mihály Reményhez című verse időnként random beakad a fejemben, és elkezdem magamnak szavalni, olyan, mint mikor egy dal folyamatosan szól a fejedben, nem akarsz rá gondolni, de nem tudsz másra. Inkább sosem tanultam volna meg, és kaptam volna egy egyest, mint hogy random eszembe jusson, rühellem a költőt is meg a versét is. Ehhez képest a Vörös és Fekete c. regényt meg imádtam, önként olvastam el középiskolában, és később újra kikölcsönöztem, hogy hm, jónak tűnik, ezt fogom most olvasni, és kb. a könyv háromnegyedéig egy ilyen fura deja-vu érzésem volt, hogy ismerős a sztori, ismerős a stílus, lehet, hogy olvastam már ettől az írótól valamit? Csak a végén esett le, hogy ja, én ezt a könyvet már egyszer elolvastam.

Egyébként ez, hogy mennyire belénk vertek dolgokat, nekem akkor tűnt fel, mikor pár éve dolgoztam valamin, otthon, az albérletemben, az asztalomnál. Bekapcsoltam a rádiót háttérzajnak, de igazából nem is figyeltem rá, csak egyedül éreztem magam, és kellett valami háttérzaj. Éjfélkor lejátszották a himnuszt, én azonnal kirúgtam magam alól a széket, és vigyázzba vágtam magam, mintha reflex lett volna. A balsorsnál jöttem rá, hogy de hülye vagyok, hát kikapcsolhatom a rádiót, válthatok állomást, vagy igazából nyugodtan vissza is ülhetek, egyedül vagyok, senki nem látná, hogy én nem álltam végig vigyázzban a himnusz alatt, de rosszul esett volna megtenni, úgyhogy megvártam, hogy vége legyen, majd visszaültem dolgozni. Fura volt. Azóta nem hallgatok rádiót esténként, viszont, ha nagyon fontos, hogy felkeljek, mert mondjuk el kell érnem egy repülőt reggel hatkor, vagy állásinterjúra megyek, vagy ilyesmi, akkor a himnuszt állítom be ébresztőhangnak, mert arra automatikusan vigyázzba csapom magam, sosem alszom el.

febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!