Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van aki még utálja, ha azt...

Van aki még utálja, ha azt mondják ,,ügyes legyél''?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolog igazából, de nagyon frusztrál, ha valami vizsga előtt állok (vagy bármi, ami a tudásomat/tehetségemet méri fel) és valaki azt mondja hogy na aztán ügyes legyél. Úgy érzem ezzel plusz terhet raknak rám, és ha mondjuk nem úgy sikerül az a vizsga, akkor csalódást okozok ezzel, mert hát akkor ügyetlen voltam. Kínosan is érzem magam utána. Talán hülye gondolat🙃 de mindig bennem volt ez az érzés.

Az is hasonló, amikor azt mondják hogy meg tudod csinálni hajrá, vagy képes vagy rá. Ha mégsem sikerül, ők hittek bennem, én meg elcsúsztam..

Legutóbb is azt mondták nekem egy nehéz vizsga előtt, hogy ügyes legyek,erre kettest kaptam. Persze nem csak jegyekre vonatkozik nálam, hanem bármi másra is. Van aki osztozik a gondolatmenetemen?

20L



febr. 10. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Én osztozom.

Azt is utálom, hogy "Vigyázz magadra", akkor rögtön felsejlik, hogy valami veszély fog érni, meg azt is, hogy "Legyen szép napod!", az olyan üres közhely. De én azt is utálom, ha megkérdezik, hogy vagyok, mert aki kérdezi, annak semmi köze hozzá.

febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Én azt utálom mikor a sógornőm azt mondja anyukámnak hogy ügyes voltál. Pl ha jó volt az ebéd. Nekem olyan fura. Egy jó szakácsnak nem nagy dolog egy jó ebéd. Miért nem azt mondja finom volt.
febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem azt jelenti, hogy "elvárom, hogy ügyes legyél", hanem azt, hogy "kinézem belőled, hogy ügyes leszel".

Szóval nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.

febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Az "ügyes legyél" egyáltalán nem zavar, de vannak más szavak, mondatok, amik igen. Azt gondolom, hogy jobb ezt nem jelezni a másik ember felé, mert nagyon hazsartosnak fogsz tűnni. Semmi rossz szándék nincs abban, hogy ügyes legyél és a vizsgadra sem lesz semmilyen hatással ha ezt mondják.
febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

A gondolatmenetem alapján olyanokat kellene mondaniuk hogy úgyse sikerül,tutira megbuksz

Hisz ha jól sikerült a vizsga akkor mondhatod hogy csakazértis megcsináltad

Ha még tényleg sz@rul megy akkor mondhatod majd hogy miattuk nem sikerült

Milyen rosszul eshet hogy biztatnak

febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szokott zavarni, aki kivanta valszeg 10 perc mulva mar nem is emlekszik ra.

De csomo mas dolog meg zavar. Pl az ertelmetlen jo etvagyat kivanas, foleg mert tobbnyire olyankor mondjak, mikor az embernek epp tele a pofaja.

febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Aki ilyen apró dolgokon képes fennakadni, az egyéb disznóságokra is képes :D


De most tényleg, mi a f...-nak minden szaron fennakadni?

febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Engem is nagyon zavar, eddig azt hittem ,hogy csak én vagyok ilyen zakkant.

Ki nem álltam, amikor vizsgák előtt jöttek azok a mondatok, hogy "ügyes leszel/ biztosan sikerülni fog hisz tanultál rá/ügyes legyél/ szurkolok nagyon/ egy kalappal,"

Valakivel még össze is vesztem ezért, mert mondta a fenti mondatokat, aztán bekattantam.

febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Én azt nem értem miért gyártanak az emberek saját maguknak gyomorgörcsöt teljesen alaptalan kijelentéseken mint az "ügyes legyél" ami egy teljesen általános mondás.


Nyilván ha nem mondanának semmit, akkor az lenne a baj, hogy miért nem biztatnak soha...

febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

8. Vagyok


Nekem ez pl csak egyetemen jött elő, ott azért nagyon durva vizsgák vannak (nem büfészakon). Szóval már eleve akkora gyomorgörccsel megy be az ember, hogy nincs szükség ilyenekre hogy na ügyes legyél, meg tudom hogy neked sikerülni fog. MERT MI VAN, HA NEM?

febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!