Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha meghal egy kutya/macska,...

Ha meghal egy kutya/macska, miért lesz pár nap múlva másik?

Figyelt kérdés
Legtöbbször ezt láttam a környezetemben. Nekem sosem volt állatom azért nem értem. Olyan, mintha csak kéne valami háziállat, nem az állat személyiségét szerették. Egy szakítás után is gyászolunk, egyedül vagyunk pár hónapot, esetleg évet, egy állat után miért nem?
febr. 10. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Mert sokan függők, függnek az adott dologtól, jelen esetben a kis kedvenctől és ha már az nincs, mert meghalt, akkor máris vesznek egy újat, hogy a függőségüket tovább fent tudják tartani.
febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy szakítás után sem feltétlenül vagyunk egyedül hónapokat, főleg nem éveket.


És igen, a válasz ez: kell egy háziállat. Ami nem egyenlő azzal, hogy ne szerettük volna az adott háziállatot. De tisztában vagyunk vele, hogy van egy adott élettartama ami alapvetően a miénktől nagyságrendekkel kevesebb.

febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Látom,a függők szeretnek lefelé szavazgatni. 🤣👏
febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
9 évig volt velünk a macskánk. Nem egyszerűen macska, volt. Családtag. Apám dolgozott, én iskolás voltam nyári szünet vége felé. Egy hetet töltöttünk állat nélkül, rémesen üres volt a lakás, de azután is, hogy menhelyről elhoztunk egy kutyát. Ha kutyát akarok, akkor kellett eldöntenem, mert szorított az idő a szobatisztaság szempontjából. Én erősen gyászoltam, de nem akartam várni hónapok vagy évet, éveket. A macskámat anno az utcáról hoztuk haza, kb 1-1,5 éves lehetett akkor. Konkrétan bejött a szobámba, megállt melettem, aztán eldőlt, infarktust kapott. Sírtam, mint egy csecsemő. Hanem az is járt a fejemben, hogy míg az élet neki véget ért, megígértem neki, bármilyen hülyeség, hogy noha az ő helyébe senki nem léphet, ő egy maradandó űr mind a mai napig 6 év elteltével is, kijár a szép, boldog, szeretetteljes élet másnak is, akinek viszont még bőven van ideje az élők sorában. Így hát azt mondtam, fogadjunk örökbe kutyát. Véletlenül alakult úgy 2-3 hónappal később, hogy - mivel nem volt már macskánk - egy másik kutyát magunkhoz vettünk, volt bántalmazott kutyus, akit valószínűleg menhelyre adtak volna, ha nem tudják hozzánk tenni (csak abban az évben úgy alakult az élete, hogy mi voltunk az ötödikek, akiknél megfordult, az utolsó hivatalos gazdája pedig egy alkoholista szörny volt). Ha nem időhöz kötött, akkor szerintem 1-2 hónapig még biztos nem lett volna kutyám. Ilyen szempontból rossz döntés volt, hiszen egy hebrencs kutyus + egy feszült és tudatlan gyászoló nem túl jó páros, szenvedés volt. Én vittem őket évekig, csak most már én dolgozok, apám meg többet van itthon. Apámnak is gyakran eszébe jut, ugyanis nem egyszerűen a macskánk volt, hanem igazi családtag. Amikor megjöttünk, kijött üdvözölni. Hallgatott a nevére, jött, ha szóltunk, és ehhez nem kellett éhesnek lennie. Szeretett csak a közelünkben vagy rajtunk szunyókálni, hogy így is többet legyen velünk. Rettenetes nehéz és hosszú utat jártunk be a macskámmal ahhoz a szintig, ami megszakadt a halálával. Csak az évekbe telt, hogy nem bújt el és néha megengedte a simogatást. Összeszoktunk, megismertük és kiismertük egymást, ő megtanult bízni bennünk, és miután rákapott a szeretet ízére, nem fogta vissza magát. Mindkettőnkkel megvolt a maga szoros kötődése. Mondom, eltelt azóta hat év, de még itt van az űr. Nagyon szerettem.
febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Ez nekem is bizarr. Mintha nem a konkrét állatot szeretném, hanem csak kellene egy állat, bármelyik megfelel, darab-darab, macska-macska. Ha egy elment, jöhet a másik, hisz' mind egyforma.


Akik a párkapcsolatokból is így ugrálnak, azoknak is fontosabb a tény, hogy kapcsolatban legyenek, AKÁRKIVEL, mint hogy találjanak egy megfelelő alanyt, akivel összeillenek, szeretik egymást, stb. Aztán az ilyenek jönnek össze vagy bútoroznak össze valakivel, aki amúgy nem érdekli őket, csak ne legyenek egyedül. Ha időközben feltűnik egy jobb, akkor ejtik, ha meg nem, akkor ott ragadnak mellette, kialakul a megszokás, és tíz év múlva a gyerek vakarja a fejét, hogy minek vannak a szülei együtt, ha utálják egymást.


Egyetértek, hogy van ebben egyfajta függő mentalitás.

febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben nemrég volt ilyen.

Meghalt az előző kutya, pár hétre rá kellett egy másik, mert olyan még sosem volt, hogy nem volt kutya a családban; a már inkább felnőtt, mint tini gyerek kihisztizte.

Azóta állandóan azon siránkozik, hogy ez az új kiskutya mennyire rossz, mennyire nem olyan, mint az előző (!), és hogy ő mennyire utálja ezért a másféle temperamentumért. Az egy áldott jó kutya volt - öreg volt már nagyon, nyilván nem úgy viselkedett, mint egy kölyök - ez meg egy pokolfajzat, nem tudja szeretni és nem is akarja... Miért nem inkább ez a kutya halt meg és a másik élne... Meggyőződése, hogy nem érzékelteti a kutyával, hogy a háta közepére se kívánja, mert ad neki enni-inni és nem üti. De nem szeretgeti, nem játszik vele, ha valamit nem tud azonnal magától vagy rosszat csinál, akkor üvölt, magára hagyja stb.

Most gondolkoznak, hogy visszavigyék-e szerencsétlent oda, ahonnan hozták, vagy várjanak még, hátha a kisasszony végre nem úgy bánik majd vele, mint a mosogatóronggyal.


Ennek mi értelme... Rossz hallani, mennyire kegyetlen szegény állattal érzelmileg. Csoda hogy csak rosszalkodik, és nem harapta még meg.

febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kitana. ***** válasza:
65%
Én imádom a macskámat, de simán el tudom képzelni, ha meghalna, akkor minél hamarabb szereznék másikat. Ettől még annak örülnék a legjobban, ha a mostani élne örökké, de 10 év után szerintem sokkal rosszabb lenne hirtelen egy tök üres lakásban lenni egyedül és úgy gyászolni, akkor már inkább megpróbálnék megszeretni egy új macskát. A macskának úgyis mindegy, nyilván nem fog itt mászkálni a szelleme és sírni, hogy máris van új.
febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem mindenki ilyen.

2. Nekünk több, mint 10 év telt el a két kutyánk között. De 2 hónap múlva befogadtunk egy macskát. Pont azért macskát, mert az annyira más műfaj volt. De azért akartunk egy állatot magunk körül, mert tényleg iszonyú üresség volt a kertben és a házban a kutyánk nélkül.

3. Van, aki nem maga dönt az új állat mellett, hanem rokon, barát, ismerős visz általában egy olyan állatot, aki amúgy utcára vagy menhelyre kerülne, és par hét alatt összecsiszolódnak. Persze, rettento h*lye ötlet a másik megkérdezése nélkül állatot valakire rásózni, de ettől még sokan csináljak...

4. A fajtarsat igénylő állatoknál más a helyzet. Tengerimalacnak pl. nem jo egyedül, ott csak 1-2 hetet varok, mielőtt keresnek új, befogadót kereso malacot. Ettől még ugyanúgy hiányoznak a régiek, és egyik sem lép az előzőek helyébe.

febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert be kell tölteni az űrt, amit a halála okozott. Imádtam a cicámat, amikor el kellett altatni, majdnem belehaltam én is, ordítva zokogtam két napig. Szörnyű volt hazaérni az üres lakásba és nézni az egykori kedvenc helyeit. Két hét múlva befogadtam egy tündéri mentett cicát, ő elterelte a gondolataimat az előzőről. Ez nem jelenti azt, hogy az előzőt nem szerettem.
febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt gondolják, hogy ez gyógyír lesz a fájdalomra...
febr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!