Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élhetnek még olyanok akik...

Élhetnek még olyanok akik harcoltak a II Vágháborúban?

Figyelt kérdés
2024-et írunk, 100év körül kellene lenni ha él valaki?

febr. 13. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Szomszédom harcolt, de 101 éves korában, 2021 decemberében elhunyt.
febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A világon? Szerintem biztos, de nem biztos, hogy "közismert".
febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár ember talán de lassan már rég kihalt az a generáció is a 90-es évektől kezdve
febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 PMC Wagner ***** válasza:
100%
vannak még de tényleg nagyon kevesen. Két pilótát ismertem Szentiványi Jánost és Frankó Endrét 2016 ban találkoztam velük és hallgattam meg történetüket, sajnos azóta mindketten elhunytak
febr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelműen igen. USA nyilvántartása szerint 2023-ban még 120 ezer élő amerikai veterán volt. [link]


Azt tegyük hozzá számuk 2021-ben még 220 ezer volt szóval érthető módon néhány év és kihalnak.

febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyon csökken a számuk. Legtöbb már elhunyt.
febr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még van egy maroknyi veterán, de kb 2 kezemen megszámolom. Azok élhetnek, akik kisgyerekek voltak, pl nagymamám, 91 éves, gyerekkora a háborúban telt.
febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan kimutatás vezetése mint az usa-ban teljesen lehetetlen. Sose foglalkoztak vele. Talán 1990-ben volt egy időszak, amikor kaptak kárpótlást a háborúban meghaltak hozzátartozói, de az nagyon kivételes dolog volt. Az I. VH sem volt jobb. Ott sem kárpótolták a harcban elesetteket.
febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még 10 éve többen voltak, mostmár tényleg egyre fogynak. Ha valaki 18 volt a háború utolsó évében, az is már 97 éves. Azt meg nagyon kevesen élik meg sajnos.
febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra hihetetlen, mikor olyat olvasok-hallok, hogy "ismertem egyet"... hihetetlen, mégis ez a valóság. Pedig nem volt az olyan messze, srácok... nekem mindkét nagyapám részt vett harcokban, voltak hadifoglyok, ahogy szinte az összes testvérük, hasonló korú rokonok és a teljes baráti körük is... (már aki megélte.) Az egyik nagyapámat huszonpár, a másikat csupán néhány éve temettük. Ő nagyon fiatalon vonult be de lehettek nála fiatalabbak is, elég ha a "leventekorúakra" gondolunk... szóval kis eséllyel ugyan, de találhattok még ilyen embert.

Nekem ez az egész egy élő valóság, 30-x évesen, a korosztályom nagy részének meg egy másik univerzum, a huszonévesekről nem beszélve.

Egy érdekes adalék, hogy egyikőjük egy speciális alakulatban szolgált.

Néhány évvel a halála előtt jelent meg egy cikk az "utolsó túlélőjéről" annak a bizonyos alakulatnak. Akkor ezt nem olvastam, csak a Nagyapám halála után pár héttel. Nem volt erőm akkor, azóta se helyesbítést kérni... ugyanis ha valaki lehetett az utolsó, akkor ő (ezt nem tudjuk), de, hogy nem az ismeretlen öregúr, azt biztos.

Nagy kár egyébként, a személyes hiányon túl is, hogy ezek a történetek már nincsenek velünk. Nekem ez adta az útravalót, akinek meg nem, annak mi? Háborús filmek? Számítógépes játékok?

febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!