Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a facebookos...

Mit gondoltok a facebookos "prolikultúráról"?

Figyelt kérdés

Terjed egy jópár éve már egy olyan jelenség facebookon egyes csoportokban, melyek viccnek próbálják beállítani a kedvtelenséget, az életkedv hiányát. Illetve a jól megszokott "a már megint hétfő van" jelensége látható.


A kérdésem a következő: Mi a francért van ezeken a posztokon több ezer like, vagy szív? Ilyen sokan utálják a munkájukat, amiért nem tesznek semmit, inkább vigyorognak rajta?



febr. 14. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A humor oldja a feszültséget, gyógyír is.

Most bőgni kéne inkább mindenen? Az jobb?

febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ha nem tűnt volna fel, hazánk az egyik legboldogtalanabb ország Európában. Szerintem az ország lakosságának a háromnegyede utálja a munkáját. Ezekkel a posztokkal legalább kiröhögik saját magukat, nyomorukat. Legalább ennyit tesznek, ha már arra lusták, hogy változtassanak az életükön.
febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szarkasztikus humor. Szerintem nem baj, ha a kevésbé kedvelt dolgokon is viccelődünk ilyen mémek formájában mint pl a hétfő, vagy a reggeli kávé vagy ilyesmi. Szerintem ez csak megmosolygtat. Miért baj ha ezt valaki viccesnek találja?

Szerintem jó ha az ember megtalálja mindenben a humort, vagy hogy tud saját magán is nevetni, minthogy egész nap morogjon meg elviselhetetlen legyen.

febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Senior Séf ***** válasza:
74%
A fejlődő országok népbetegsége a bélrendszeri diszfunkció, és az ebből adódó állandó deprimáltság, illetve a fiatalok körében járványszerűen terjedő depresszió.
febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

A proli szó használata nagyon proli.

Amúgy milyen pár éve? Már 50 éve is vicces volt, hogy Garfield utálja a hétfőket, pedig macska és nem is dolgozik (és még csak nem is magyar) haha.

febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 Tudom, tudom, a humor relatív, de szerintem semmi mosolyognivaló, vagy szellemes dolog nincsen abban, hogy több ezren azon röhögnek, hogy "a harmadik kávémat iszom, hogy túléljem a munkámat". Ez szeruntem inkább mélységesen szomorú, csak a társadalom a könnyebb utat választja, az elkerülést, és a megalkuvást. Pedig biztos vagyok benne, hogy azon emberek fele, aki megoszt egy nap alatt 2-3 reggeli kávés, illetve utálom a főnököm posztot, tudna tenni érte, hogy ne így legyen. Ehelyett beletörődik a sorsába és marad annál a gyárnál pl, amit szívből gyűlöl.


Nem beszélve arról, hogy mindennap egy ilyen poszt már rohadt unalmas, mintsem vicces.

febr. 14. 18:56
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 *Van az a társadalmi réteg, ahol már 50 éve is vicces volt, hogy Garfield utálja a hétfőket, pedig macska és nem is dolgozik.
febr. 14. 18:59
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem igazán értem mi a problémád. A Facebookon szó szerint MINDEN IS terjed és mindenről van minden nap egy poszt. Az már a saját hülyeséged, hogy ezt nézed és ezen fennakadsz. Főleg hogy a Facebook eleve olyan tartalmat rak eléd amire te kíváncsi vagy.
febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Nem tudom miről beszélsz, én 3 napja regisztráltam újra, 4 év után, akkor sem követtem hasonló oldalakat, és alig láttam azokat, most viszont bedobja az összeset a hírfolyam.


A Facebookon szó szerint MINDEN IS terjed és mindenről van minden nap egy poszt." Ebben viszont részben igazad van.

"

febr. 14. 19:53
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen "nyomorhumor" ugyanúgy távol áll tőlem, mint az ilyen férfi-nő nemek harcára alapuló idióta sztereotíp viccelődések.


Én személy szerint egyiket sem tartom viccesnek. Semmi ilyen magyarfrusztrált, sírva vígadós, besavankásodott, ingerült, pesszimista, deprimált humorbacsomagolt nyomorra nem vagyok vevő.


Én inkább az abszurd humor, szóvicces, kicsit "Laár por Laár"-os viccelődést szeretem, de sokan meg azon savanyognak.

febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!