Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó a tapasztalat, a...

Mire jó a tapasztalat, a "bölcsesség" ha a fiatalabbak úgyis szinte elölről kezdik a tapasztalást?

Figyelt kérdés
Mi sem hittünk a szüleinknek egy csomó dologban és saját kárunkon tanultunk meg mindenfélét, de már fölöslegesen úgy érzem, hiszen azok az idők vissza nem hozhatók.
febr. 20. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szokták mondani, hogy az okos más kárán, a hülye sajátján se. Nem véletlen ez a mondás.
febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezer éve tök oké volt a kínzás, mint büntetés. Ma már azt a kort éljük, ahol kollektíven tudjuk, hogy a büntetés önellentmondásos.


Szóval azért erősen érződik a kollektív "bölcsesség".

febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a bölcsesség mindig megfontolandó tanácsot jelent.

Apám pl. világ életében a követendő példa ellenpéldája volt mindenben, tehát nekem hiába mondogatta az okosságait, már gyerekként tudtam, hogy bármi lesz belőlem, nem akarok olyan lenni, mint ő. Ebből következik, hogy a korral nem jár együtt a bölcsesség, inkább az adott embertől függ.


Én azt gondolom, a jellemet az formálja igazán, amit megélünk életünk során. Lehet persze formálni gyerekkorban, segíteni a szülőnek tanácsokkal a gyereket, de mindenki a saját életének a kovácsa. Ha tanul a hibáiból, akkor fejlődhet, ha nem, akkor minden pofont, amit az életben kap, szerencsétlenségnek fog fel és nem veszi észre a saját felelősségét a dolgok mögött.

febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elölről kezdik mindig, akkor egy idő után akkor is van benne tanulási fázis. Addig ismétlődik a dolog, ameddig valami meg nem raagad.
febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!