Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul olvasasás által?

Figyelt kérdés
B2 szinten már tudok angolul de a C1 lenne a cél. Elkezdtem az utóbbi időben szépirodalmat olvasni és egész sokmindent értek belőle. Plusz tudományos cikkeket olvasok napi 10 szót megtanulok szótárazva meg videókat hallgatok. Másfél év múlva szeretnék C1-et tenni

márc. 1. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
En is igy tanultam sokat nemrtul,angolul. Csak kepes magazinokbol. A szepirodalommal az a baj,h nagyon specislis szabakat tartslmazhat,amire nincs szikseg az angolban a c1 hez.
márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Beszélni így nem fogsz megtanulni, a videók által is csak max fogalmad lesz róla hogy kell pár dolgot kimondani. De nyelvtanilag mindenképpen hasznos.
márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Megtanulod olvasni az angolt. Nem gond, ha erre van szükséged, de ha beszélni szeretnél, vagy azt fejelszteni, hogy jobban megérts egy filmet, akkor azon keveset segít.
márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja filmet is nézek meg beszélni is beszélek heti 3szor órai keretek között.
márc. 1. 17:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak órai keretek között beszélj heti háromszor, hanem minél többet. És írjál is! Akkor is, ha senki se olvassa, vagy olyan helyre, ahol a tanárod nem fogja látni (pl. fórumozzál angolul, mint itt, de komolyabb témákban is), és vedd komolyan az órai írnivalókat, fogalmazásokat is.

Az olvasás nagyon jó, nagyon kell, nagyon hasznos, nem is lehet megkerülni, de nem elég.

márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos többre nincs időm mert más oraim is vannak és valamikor aludni is kell :(
márc. 1. 18:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem ezen a szinten a videózás jött be. Kiválasztottam olyan Youtube csatornákat, amik érdekeltek, és azokat hallgattam (igazából még most is). Elsősorban mondjuk nem az angol miatt, az csak plusz.
márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen az nekem is bejön. Eddig nagy baj volt a hallott szöveg ertesemmel de amióta nézek videókat azóta sokat javult. Meg nyáron megyek 2 hónapra külföldre remélem sokat fog javulni a beszédem is az alatt az idő alatt mert sajnos hiába jó a szókincsem akadozva beszélek :(
márc. 1. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

"Sajnos többre nincs időm"

Nem az kell, hogy "még több időt" fordíts "az angoltanulásra", hanem hogy a szabadidős tevékenységeidnek minél nagyobb hányadát angolul csináld. Nem kellene több időt töltened pl. írással, csak azt kéne csinálni, hogy amennyi ideig itt írkálsz magyarul, ugyanannyi ideig inkább egy hasonló, de angol nyelvű fórumon írkálj angolul.

márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Thunderfairy ***** válasza:
86%
Olvasni hangosan kell hogy ki is mond amit olvasol. Hidd el hogy segít.
márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!