Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyv olvasása segít...

Melyik könyv olvasása segít angolul?

Figyelt kérdés
Melyik könyvet (szépirodalom, szórakoztató) ajánlanátok, ami segít fejleszteni a nyelvtudást? Elsősorban beszéd a lényeg, nem nyelvvizsgára készülök. Nyelvtudásom erős alap.
2020. jan. 11. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a beszéd a lényeg, akkor beszélj, ne olvass!
2020. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha azért nem tudsz beszélni, mert trágya a szókincsed (ahogy nekem is az volt), akkor segíthet az olvasás.


Használd ezt az eszközt:


[link]


Ne csak olvass, hanem rendszeresen gyakorold a szavakat, amiket bejelöltél magadnak benne.


Visszatérve a kérdésre, hogy mit olvass: mindegy, de olyat, amit szeretsz. Az a lényeg, hogy egyszer csak belefeledkezz, és órákig tudd csinálni (persze ha időd engedi, de nekem segít, hogy a facebook helyett ennek a címét gépelem be automatikusan). Mivel a szavakat is az idézetekkel együtt gyakorlod, az is élvezetes (legalábbis én szívesen olvasom újra a feldobott 1-1 mondatot a kedvenc könyveimből). Én egy-két hét után, mikor nagyon belefeledkeztem a gyakorlásba, már folyamatosan angolul szövegeltem magamban, ami megintcsak fejlesztő hatású, és segített később a beszédben is.


Ha lehet, akkor próbálj meg modern szövegeket választani. Ami nagy tömegben elérhető ilyen, azok a fanfictionök, tehát ha például szeretted a Harry Pottert, akkor érdemes lehet Harry Potter fanfictiont olvasnod angolul. Én olvastam a 70-es években íródott regényeket is, de azok kevesebbet segítettek.

2020. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!