Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem durva hogy az USA-ban egy...

Nem durva hogy az USA-ban egy váratlan kiadást a felnőtt lakosság kb 56%-a nem tudna megengedni magának? Ennél még Magyarország is ezerszer jobban áll.

Figyelt kérdés
márc. 6. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy áll.
márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez így megfogalmazva nem jelent semmit, nem mindegy, mi a váratlan kiadás - venni egy ruhát anélkül, hogy elöre betervezed, vagy egy második autót is beszerezni, vagy egy vihar utána tetöt lecserélni.

Egyébként MO-on a fizetésböl élö emberek többségének probléma, ha váratlanul elromlik egy háztartási gép és újat kell venni.

márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha elromlana a hűtő hirtelen, akkor a legtöbb háztartásban Magyarországon is nagyon is sakkozni kellene a pénzzel, az meg már a "nem engedheti meg magának" kategória.
márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ez azért rohadt vicces feltételezés! Magyarországon a családok nagyobbik része már a hónap második felében azt számolgatja, hogy valyon kitart-e a pénze a következő fizuig, vagy sem. Amúgy meg nem mindegy mekkora az a váratlan kiadás, szóval totál értelmetlen a kérdésed.
márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Ezeket én sosem tudom elhinni. Nekem 22 éves korom óta van legalabb 1 millio a szamlamon biztonságink, sajat erobol. Egyetlen kivetel az volt amikor 30 evesen lakast vettem, felujitottam, es egy nagyon jol fizeto COVID miatt lefujtak, es ki kellett fizetnem a kivietelezoket belole.

Szamomra sokkolo azt hallani, hogy valaki egy uj hutot nem tud megvenni. De gondolom cigire, piára futja.

márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
5-össel egyet értek. Én se tudnám elképzelni úgy az életemet, hogy napról napra éljek. Inkább spórolósabban költök, mert nem keresek sokat és így össze van gyűjtve pár milla vésztartaléknak. Nyugodtan aludhatok.
márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezen most meglepődtél?

Oké, hogy sok elképesztően gazdag ember él ott, de ugyanúgy vannak ott is nagyon egyszerű emberek.

márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az unokatestvérem születése az USA-ban él, és beszélgettünk erről. Tényleg ez van. Igaz, hogy magasabb életszínvonalon élnek, drágább kocsijuk van, nagyobb házuk van, de minden egyes dolgot hitelből vesznek meg. És ott nincs annyi szabály, mint itt, sokkal könyebben adnak hitelt az embereknek. Ha elromlik a kocsi, vesznek egy újat. Ha valamit meg kell csinálni a házban, akármilyen pitiáner munka, hívnak egy embert. Azt mondta az uncsim, hogy ha Magyarországon van egy saját autód és nincs semmilyen hiteled, akkor gazdagabb vagy mint az amerikaik 85%-a. Szerintem túlzott, de az biztos, hogy ha hitel nélkül (vagy nem sok törlesztővel) van egy házad, akkor tényleg gazdagabb vagy mint sok amerikai.

Ott nagyon sok szupergazdag van, és ezért feldobja az átlag keresetet, ezért érdemes mediant nézni. Meg lehet nézni, hogy az USA-ban az éves median jövedelem olyan 30 ezer dollár körül van, Magyarországon meg olyan 22 ezer dollár körül van. Nem élnek kétszer olyan jól mint mi, csak olyan 1.5-szer. És ha kihívnak egy mentőt az 2-3 ezer dollárba kerül, a havi egészségbiztosítás 200-400 dollár, nincsenek olyan jól minőségű élemiszerek a boltban mint nálunk stb.

Biztos jobb az USA-ban élni, és államonként ott is változik, de számomra nem annyival jobb hogy odamenjek.

márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Tipikus buta kérdés.


"egy váratlan kiadást"


Na de mekkorát?


Váratlan 5000 Ft-os kiadást meg tudnék engedni magamnak.


Váratlan 500.000 Ft-os kiadást nem nagyon.


Váratlan 5.000.000 Ft-os kiadást semmiképpen.


Akkor én most melyik kategóriába tartozom, tessék mondani?

márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre több magyarnak okozna gondot egy váratlan kiadás: sokan a hónap végére sem jönnek ki

Egy friss felmérés szerint a magyar társadalom 57 százaléka nem tudja megteremteni az átlagosnak tekintett életszínvonalhoz szükséges anyagi feltételeket."

"a magyar háztartások 62 százaléka csak kisebb-nagyobb nehézséggel képes fedezni a hétköznapok költségeit."

[link]

márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!