Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az természetes, hogy félek...

Az természetes, hogy félek elhagyni a szülői házat?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, külvárosi. Világéletemben kertes övezetben éltem, és jövő hónaptól Zuglóba költözöm albérletbe. Van bennem félelem az ismeretlentől. 22 éves vagyok.
márc. 6. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Természetes, de hidd el, jól fogod venni az akadályokat! Lehet, hogy lesznek nehézségek, de minél többet oldasz meg egyedül, annál jobban fogod érezni magad, annál nagyobb lesz az önbizalmad.

Én kicsit irigyellek is, nagyon szép emlékeim vannak a kirepülésről. Vidékről költöztem Budapestre és rendesen be voltam tojva, de annyira izgalmas is volt egyben.

márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
márc. 6. 15:30
 3/9 Levhun03 válasza:
84%
Egyetértek az előttem szólóval. Teljesen természetes, hogy van benned egy kis félsz amiatt, hogy kiköltözöl. Ez minden olyan helyzetben fenn fog állni, amikor ki kell lépni a komfortzónából, de ezek nem olyan dolgok amitől félni kell szerintem. Rengetegen költöztek már fel Pestre és rengetegen fognak még. Nem vagy egyedül. Ha van baráti társaság, barát/barátnő, családdal jó kapcsolat, bárki akivel tudsz és szeretsz beszélgetni akkor még simábban tudd venni az akadályokat. Kitartást, jó lesz ez
márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, termesztés dolog és ez azt is jelzi, hogy szerencsére jó/normalizált kapcsolatod és kötődésed van a szüleidhez.

Eleinte biztosan sokat fogsz haza járni, akár napi fél, vagy egy óra erejéig. Biztos furcsa lesz először.

Nekem az volt a legfurcsább, hogy sosem tudtam miből mennyi szükséges, hogy legyen otthon akár élelmiszer, mosószer, vagy bármilyen más fontos dolog, mosás, főzés, takarítás időbeosztás.

Aztán furcsa volt, hogy nem várt otthon senki és később se jött haza senki, eleinte voltak álmatlan ejszakáim.

Elég hamar elmúlt félelmem és a rossz érzések 1-2 hónapon belül aztán szépen lassan minden ruttinná kezdett vállni a kis életemben, amit már egyre jobban élveztem is.

márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat!
márc. 6. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetes a dolog, de figyeld meg, hogy elkezded az önállóbb életet - ami eleinte nehéz lesz ugyan, de tuti belejössz, és -nemsokára már el fogod fogadni a változást, azaz megszokottá fog válni. Fedezd fel az új környéket majd pl.: sétával, ezzel is sokat tudsz magadnak segíteni.
márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy nyári táborban. De gondolom onnan is haza lehet látogatni.
márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg természetes dolog ez, emiatt ne aggódj. Ahogy előttem is írták, ebből látszik, hogy jó a kapcsolatod a szüleiddel.

Eleinte nehéz lesz majd, meg szokatlan is, hogy egyedül élsz már, nem lesz, aki otthon vár, vagy később hazalibben. Az új otthonod is neked kell már rendben tartani, egyedül kell lefutni a kötelező köröket, mint a bevásárlás, főzés, takarítás és hasonlók.

De biztos vagyok benne, hogy jól veszed majd az akadályokat, és minden rendben lesz majd, és így sem leszel egyedül; biztos vagyok abban is, hogy továbbra is számíthatsz majd a szüleidre, és segítenek, ha már egyedül nem megy.

Egy kalappal az új élethez:)

márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
márc. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!