Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valahol alá kell írni...

Ha valahol alá kell írni valamit miért kezdek el remegni?

Figyelt kérdés
Ugyanez igaz pl. arra, amikor a terminál kéri a pin kódot kártyás vásárlásnál.:D Főleg a kezem és a nyakam remeg nagyon. Legutoljára észrevettem, hogy evésnél is előfordult ez. Amikor először megtörtént rástresszeltem, hogy ezt észrevették a körülöttem lévők és azóta remegek ilyen helyzetekben, valahogy "beragadt" ez a gondolat.:D Hogyan lehetne ugyanilyen egyszerűséggel kizökkenteni ebből az agyam?:D
márc. 9. 11:28
 1/10 A kérdező kommentje:
:D oké.
márc. 9. 11:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te nemcsak akkor remegsz, te masszívan szorongasz, félsz a felnőtt felelősségvállalástól. A szüleid lenyomtak, helyetted döntöttek. Pszichológus kell.
márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem ugyanez a bajom.
márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor szorongok, amikor fizetek a kasszánál kártyával és be kell ütni a pin kódot. Mindig félek, hogy elírom. :D
márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert gyenge vagy pszichológiailag.
márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakasztott ugyanez van nálam is, szorongás okozza.

Az evészetes dolog nyomokban jelentkezett általánosban is, kizárólag, mikor egyedül ettem, a többi utána jött, szépen, sorban, de valahogy az utóbbi 4-5 évben hatalmasodott el rajtam az egész. Remeg a kezem, és a nyakam, amikor alá kell valamit írni mások előtt, amikor a PIN terminálba írom be a kódom, vagy SuperShop-ot dugom be a leolvasóba, vagy nyilvános helyen eszem, iszom (utóbbi csak ilyen kávézó szintű helyeken).

Nagyon gázként élem meg, mert alapból kellemetlen, rá is stresszelek, mások is tuti észreveszik... pedig az utóbbi 1-2 évben sokat kerültem (akarva, akaratlan) olyan helyzetekbe, amikor pont, hogy ezek jöttek elő, hogy gyakoroljam, de aligha javultak.


Viszont az is igaz rám, amit az egyik válaszoló írt; szüleim nagyon sokáig helyettem döntöttek szinte mindenben, (nem szeretem ezt a kifejezést, de) kis pórázon tartottak, kritikusak voltak irányomba.

márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7-es, szenvedés helyett el kell menni pszichológushoz.
márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#8 Könnyű mondani, de nehéz jó szakembert találni. Mikor kisvárosban éltem, sztk alapon találtam egy nagyon tündéri pszichológust, de költözés miatt már nem tudtam hozzá járni. Az új lakóhelyemen meg katasztrófa volt, akihez kerültem, bár nem akarok ítélkezni, itt sokkal leterheltebbek az orvosok, de nem mindenki teheti meg, hogy magánban elkezdjen kísérletezgetni...
márc. 9. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Én nem fognám a szüleimre, sokáig nem volt ilyen gondom. Ha ez korábban kezdődött volna, nem tudtam volna elvégezni a munkámat. Állandó kapcsolatban voltam emberekkel, döntéseket kellett hoznom, jegyzőkönyveket, számlákat, szerződéseket aláírnom. Magam sem tudom, mikor kezdődött ez a szorongás, és főleg nem, hogy mi lehetett a kiváltó oka. Engem is borzasztóan zavar.
márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nahát pont erre való a pszichológus, 10-es. És amint tudod, mi okozza, a probléma egyenes úton meg fog oldódni. Az eltemetettség tartja fenn a tüneteket.

Kérdező, online is lehet, nem kell a helyiekkel beérni. És olyan hosszasan kísérletezni sem: ha nagyon nincs többletkereted, már 2 alkalom után is el lehet dönteni, hogy együtt tudtok-e működni, vagy sem. És még ha sok is a gyenge pszichológus, nagyon maximum az 5. biztos, hogy jó lesz, de lehet, hogy rögtön az első.

márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!