Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Le szeretném írni valahol....

Le szeretném írni valahol. (lent) Köszönöm, ha elolvasod, és azt is, ha írsz rá valamit. (? )

Figyelt kérdés
Van valami, amire bárhogy keresek, nem találok megfelelő szót. Mérgezi minden napomat. Lassan elveszítem az összes barátomat. Félek mindentől. Leginkább attól, hogy hibázom. Állandóan visszajárok megnézi, hogy bezártam e az ajtót, vagy elzártam e a csapokat. Ébredéstől lefekvésig valamin mindig kattog az agyam. Folyton a nyugalmat keresem, ezért néha azt is zokon veszem, ha hozzám szólnak. Már megtanultam ezt nem kimutatni, de az érzés attól még meg van. Mindig csak a közelmúlt, vagy a közeljövő napjaira tudok gondolni. Hogy mit vétettem, vagy mit fogok elrontani. Ha bármi szépet átéltem, azt hamar elfelejtem. Nem rég ott hagytam egy közösséget. Részben kényszerből, részben önként. Csak az maradt meg bennem emlékként, hogy minden napom rémes volt, és soha nem jutott eszembe, hogy ez alatt az idő alatt mit csináltam, kikkel, és abban mi minden jó volt. Ma kaptam egy üzenetet egy régi barátomtól, akit ott ismertem meg. Sose hittem volna, hogy egy percig is hiányozni fogok nekik. Azt mondta visszavárnak. Már nem tudom mit gondoljak. Minden szép emléket elveszítek, felőröl ez a furcsa érzés. Nehezen is alszom tőle, és ha egyszer elalszom, akkor nehezen ébredek fel. Nem akarok felkelni, mert akkor véget ér a nyugalom és az agyam újra kattogni kezd. Már annyi mindent próbáltam, volt eskü, elhatározás, más lesz, nem fog érdekelni, ha egy kis dolgot elszúrok, vidám leszek, stb.... sosem jött be. Tettem már nagyon hosszú, több órás, magányos sétákat, gondolkoztam, hogy lehetne jobbá tenni. Mindig azt hittem, mire haza érek rájövök mit tehetnék önmagamért, sosem sikerült ettől megszabadulni. Voltam önismereti csoportban, ahol végső soron az derült ki, hogy teljesen tisztában vagyok az erősségeimmel és a gyengeségeimmel, de ez a dolog még sem szűnik. Félek, hogy senki nem marad majd mellettem, mert nekem nincs időm foglalkozni másokkal, amíg leköti minden erőmet az állandó félelem. És elfelejtem azokat az embereket akik mellettem állnának, pedig nem akarom őket elfelejteni.
2013. dec. 6. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Végig olvastam, de nem tudom mit mondjak. Hasonló cipőben járok én is.
2013. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

Elolvastam.


Irok: nem sajnállak!


Még mielött azt hinnéd, hogy vigasztalni akarlak, megnyugtatlak, hogy semmi ilyen nincs a háttérben!


Hagyatkozzunk csak symtomákra.

Én azt látom, hogy neked kényszerbetegséged van, vagy nem tudom mióta van ez. Emellett depressziós is vagy. Nyugi, nem egyedül élsz igy a világban! Senkit se fogsz elvesziteni, csak tudatni kellene velük a tényállást, hogy neked most nagy szükséged van a segitségükre. Hogy tudnak legjobban segiteni neked?: Ugy, hogy biztos háttereddé válnak. Az a fontos, hogy megértsék mire van szükséged és megadják pontosan azt.

-Elsö lépésként menj el a háziorvosodhoz és mondd meg, hogy nem vagy rendben.

-Pontos orvosi diagnozisra van szükséged.

-Gyógyszereket fogsz kapni amitöl egyre jobban leszel.(A szervezeted nem termelelég dopamint.)


-"Mára már bizonyított tény, hogy a depresszió hátterében bizonyos agyi ingerületátvivő anyagok egyensúlyának felborulása áll. Ezen ingerületátvivő anyagok közül a legfontosabbak a szerotonin, a noradrenalin és a dopamin."


[link]


-Tartsd be az orvosi utasitásokat, szedd a gyógyszereket, különben visszaesel.

-Sokan nem mernek ezzel orvoshoz fordulni. Te nem tartozol a gyáva szenvedök közé! Leirtad a problémádat és tovább is tudsz lépni a segitségkérés felé!


Pusszi:Zsuzsi

2013. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez generalizált szorongás lesz. Nem tudod miért, de mindig félsz valamitől, hogy elrontasz valamit, vagy nem fog valami úgy működni, ahogyan kellene. Reggel felébredsz és már érzed, hogy nincs minden rendben és ez végig kíséri a napod. Mindenen parázol.
2013. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!