Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet önbizalmat építeni...

Hogy lehet önbizalmat építeni a nulláról?

Figyelt kérdés

márc. 11. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Az egyes válasz írójàval ne foglalkozz.

Ő a lùzer, nem is kicsit.


Ne itt kérj tanácsot, mert komolytalanok vannak a GYK-n.

márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Terápia, pszichológus, önismereti könyvek, kedves és empatikus barátok.
márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Mire hat ki ez az önbizalomhiány?


Mi az, amiben talán meg tudod mutatni maga, amiben vannak jó momentumaid?

márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
#4 Aki önbizalomhiányos nem érzi, hogy bármiben is jó lenne... Pont ez a lényege. A 3. válaszolóval értek egyet, nekem is ilyen dolgok segítettek.
márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Önbizalomnövelő, önismereti táborok, testmozgás, emberekkel ismerkedés (személyesen!!!), tűzz ki magadnak valamit célul
márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Mi az, amiben ügyes vagy és örömet is ad? Ilyen dolgokkal kellene foglalkoznod, mert ezek sikerélményt adnak, amiből pedig az önbizalom is jönni fog majd. Persze, nem azonnal, de tényleg segít. A sport, mozgás is ilyen.
márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sporttal pl.
márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

1. Sport ( fogyás adott esetben)

2. Csinos ruhákat venni (nőknek) , sminkelni, fodrászhoz menni, picit adni magunkra. Férfiaknak szintén, új cuccokat venni, megnyiratkozni.

Most jön a belső , ami nehezebb munka.:

3. Idegen emberekkel beszélgetni, odamenni hozzájuk. Független a végkimeneteltől.

4. Olyan dolgokat csinálni amitől félsz. ( Az összes közül ez a legfontosabb) Ez a jéghegy alja. Minél jobban félsz valamitől , annál jobban belenyomni magad abba a szituba. Független a végkimeneteltől.

5. Új dolgokat kipróbálni. Főzni, sütni , új helyekre menni akár egyedül, jogsit lerakni … stb.

Szívesen.

márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sport sokszor káros önbizalmat ad, mert nincs mögötte semmi. Ezt csak a környezeted veszi észre, és te nem érted, mi bajuk veled. Amikor a munkahelyen a több szakmás, több diplomás, több nyelven beszélő kollégák közt hülyeséget mondasz, és nem veszed a jeleket, hogy a fekete öved az ipari robotokhoz kevés, akkor gond szokott lenni. Pedig a faluban enyém az edzőterem, megszoktam, hogy én vagyok a legjobb :-) . Ide meg iskola kellene. Találj hobbit, nem muszáj, hogy sport legyen! Ossz meg képeket, videókat arról, amit csinálsz. Utána könnyebben ismerkedsz élőben is.
márc. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
A sport a leghülyébbeknek is megy, ezért szokták egyből rávágni a választ. De a kérdező felismeri, hogy a környezetéhez képest gyengébb, és foglalkoztatja a probléma annyira, hogy ide beírt! Ez a tény átlagosnál magasabb intelligencia szintre utal nála. A legtöbben ebbe bele sem gondolnak egész életükben, hogy lehet az, hogy én nem a legjobb vagyok? Lehet, hogy nem szeretik ha nem hagyok mást szóhoz jutni a megbeszélésen? Zavar-e másokat, ha nem adom meg az elsőbbséget a dízel terepjárómmal a biciklisnek? Úgyis írástudatlanok a biciklisek. Vagy nem mind az? Azután téves önképpel halnak meg. A pluszos képességei felismerése után megfelelő elfoglaltságot tudna találni, amit szeretne csinálni és sikereket érhet el benne. Következő lépés, hogy hasonló érdeklődésű emberekkel megosztja az élményeit. Ők értékelni fogják a tehetségét, és tartozni fog egy közösséghez.
márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!