Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annyira hihetetlen, hogy 35...

Annyira hihetetlen, hogy 35 évesen nem tudom milyen érzés az áramütés?

Figyelt kérdés
Véletlenül került szóba a munkahelyen, és mindenki csodálkozott, mikor azt mondtam, hogy soha nem rázott meg az áram. Nem szoktam konnektorokkal meg akkukkal játszadozni, akkor miért olyan hihetetlen ez? Annyira evidens dolog ez, hogy előbb-utóbb mindenki meg kell tapasztalja??

márc. 12. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Engem sem rázott meg áram soha. Azt a kis statikus elektromosságot ne számoljuk már ide, amit viszont mindenki tapasztalt már gondolom, mikor megráz a bevásárlókocsi, a hajad vagy mittomén. De konkrét áramütést sosem szenvedtem és másoktól sem hallottam ilyenről.
márc. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne is rázzon, K szar!


Hogy szemléltessem, ha kezednél ráz meg a 220, lezsibbad a fél karod, feszít, görcsbe rándul, elnehezül, ég és b@szottul fáj!

márc. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tizenkét évig voltam metróvezető.Ott volt alattam a 825 V egyenáram és 72 V vezérlő áram.

Soha még csak meg sem csípett egyik sem,de még statikus kisülés sem ért.

Így nem ismerem az áram megrázó élményét és azt gondolom, nem létszükséglet megismerni,akárhány Volt is rázna meg :)

márc. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem rázott még meg 36 év alatt soha. Ez a kollégáid szerint ennyire általános elettapasztalat lenne?
márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Enhem már igen vmi enyhe.

Olyan mint a darázscsípés. Rezgő érzés és csípően fájó.

Nagyobb ütésnél a rezgés és fájdalom az egész testre kiterjed. Elviselhetetlen szintű. De orditani se tudsz a fájdalomtól mert abrezgés miatt nem tudsz hangot se kiadni.

Eszméletvesztés segít abban hogy ne érezd a fájdalmat. Mint minden más balesetnél is ezért kapcsol ki az agy. Mert túlmegy az elviselhető fajdalmon.

márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem már a 220V rázott meg. Egy pillanattól, max 2-3 másodpercig tarthatott. Olyan hirtelen történt minden. Ameddig tartott, a hangok eltompuktak. A látómezőm elsötétedett, de nem lett minden fekte. Szerencsére az ijedtségen kívül nem lett bajom, de gyanítom simán megölhetett volna.
márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Itt inkább a mérték a kérdéses, hiszen olyankor is "megráz az áram" amikor a nyelvedet egyszerre érinted a zsebtelep két pólusához.
márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van, mire észbe kapsz már meg is rázott. Én hülye voltam mert áram alatt lévő cuccot babráltam és áthúzott. Kegyetlenül fáj, feszít, ég, zsibbad, meg se tudod emelni a karod. Orvoshoz szokás menni vele de én nem mentem, bíztam a jó szerencsében (ez nem mindig célravezető), kb. fél nap volt míg helyrejöttem, de legyen mondjuk 1 nap. Hát elég nagy sokk ért!


Semmilyen áram alatt lévő cuccot ne babráljatok, főleg nedves kézzel⚡⚠️

márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm sem tudta. 39 volt, nem áramtalanította a lakást, úgy állt neki szerelni.


Fekete zsákban vitték el.

márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!