Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hihetetlen, hogy nem érzik az...

Hihetetlen, hogy nem érzik az emberek, hogy ez a "mindent IS" duma már iszonyatosan kínos, szarrá rágott csont!?

Figyelt kérdés
Ismeritek az érzést, amikor egy kellemes kinézetű és modorú emberrel beszélgettek, minden jól megy, de egyszer csak elhangzik a "varázsszó": "mindent IS"? És ebben a pillanatban olyan szintű illúziórombolás veszi kezdetét, hogy legszívesebben azonnal otthagynátok az embert a francba.

#Mindent IS!
febr. 9. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges erre pazaronlod az energiádat🙂
febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük, hogy felvilágosítottál minket ezen enyhe péntek estén. Kérlek, taníts még minket arról, milyen szavakat kerüljünk, hogy végítéletkor tiszta szívvel járuljunk a Teremtő elé!
febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem, én bírom ha valaki ezt mondja, ennél sokkal se sokkal rosszabbak is vannak, pl: gyors megeszem, gyors jövök, miatt helyett végett, stb stb
febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Engem az zavar, ha valaki azt mondja a férjére, hogy Uram, Zuram.

Figyelj, mindenkiben fogsz találni olyat, ami téged zavar és neked is van olyan szokásod, ami neked normális, másokat idegesít.

Ezért különbözünk mind🙂

febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
En is ruhellem ezt a kifejezest, de engem mindig is irritalt mar a kezdetektől fogva, mikor minden hulye ezt mondogatta.
febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Psycho ***** válasza:
70%
Aham. Tehát ha Te így érzed, akkor az így van. Egyetelmlegesen.
febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Alig NÉHÁNY ember szemében most nem leszek túl népszerű, de egyáltalán nem érdekel. Nem tehetek róla, de ha meghallom ezt a kifejezést ("mindent IS"), akkor egyfajta megvetés/szekunder szégyenérzet lesz úrrá rajtam. Olyan, mintha fegyvert nyomnának ezeknek az embereknek a fejéhez és azt mondanák nekik, hogy: mondd ki b.zdmeg vagy meghalsz! Ha nem mondod ki, akkor lemaradsz, nem leszel trendi vagy mi fog történni? Emberek, kérlek benneteket felejtsük már el ezt az igénytelen szarságot! (Tudom, semmi értelme...)
febr. 9. 21:42
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Higgadj le, igyál egy pohár valamit, jobb lesz a kedved...meg minden is🙂
febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

#7: csak az a baj, hogy ezt mind Te meséled bele az egész jelenségbe.


Nálam sokkal irritálóbb, amikor valaki annyira rá van kattanva egy kifejezésre, hogy egy embert kapásból megítél belőle, mint az, hogy csak használja.

febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Megértelek, ismerek hasonló érzést, bár engem ez a MINDENT IS abszolút nem zavar. Helyette más dolgok sokkal inkább.


Például sokkal jobban zavar az, amit 3-as említett: "Gyors megeszem." (A gyorsan helyett.) Nagyon terjed.


Egy kicsit zavar, de inkább csak feltűnt, hogy a "nyilván" szó is terjed, itt a Gyakorin is látom.

Pl. "Én is utálom a kéregetőket, de nyilván nem csinálok ebből balhét az utcán." (Nem tudom megmagyarázni, miért zavar, talán mert ez is kezd agyonhasznált lenni.)


Leginkább pedig a -ba, -be helytelen használata. Figyeljétek meg, mennyire gyakori ezen az oldalon is. Ez már olyan mértékű lesz, hogy hamarosan elmondhatjuk, hogy senki sem használja a -ban, -ben toldalélokat, amikor azokra lenne szükség.

febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!