Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezhet olyan kulcstartó...

Létezhet olyan kulcstartó vagy kulcs amin be lehet állítani, hogyha bezártál?

Figyelt kérdés
Itt arról van szó, hogy amikor bezárok akkor beállítom, hogy igen, bezártam és ha eltelik 5 perc akkor megnézem a kulcstartóm és tudni fogom, hogy valóban bezártam.
márc. 17. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlenül szükséges hozzá külön eszköz, ha találsz olyan módszert amivel ellenőrizheted magad. Olvastam már olyat (de ez már OCD közeli), hogy van aki valamilyen mozdulatot, jelszót talál ki magának, és ha emlékszik a mozdulatra (pl. csettintések, tapsolások), akkor megcsinálta a dolgot is.


Mi a garancia arra, hogy ha elfelejtetted hogy bezártál-e, akkor nem fogod elfelejteni a kulcstartón vagy bármin megcsinálni a mozdulatot? Vagy belehergeled magad abba, hogy mi van akkor ha a bekapcsolt jelzést lehet nem is aznap állítottad be, hanem még régebben? Az ajtó zárása is ugyanilyen probléma, hogy amit rutinszerűen csinálsz meg, az agyad már nem tulajdonít neki akkora jelentőséget, hogy emlékezz rá.

Ezt annyival ki lehetne zárni, hogy tudatosan végzel dolgokat. Nem kapkodsz, nem rohansz, hanem ha be kell zárni az ajtót akkor megteszed, és elkönyveled magadban, hogy ez most megtörtént.

márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kínaiban vagy Aliexpressen biztos lehet venni valamit ami ilyen
márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Videó készítése telefonnal. Azon lesz dátum és pontos idő is.

Személy szerint mindig megállok, miután bezártam az ajtót és megnézem, hogy az eszembe véssem. Kifele menet felidézem.Szintén ocd.

márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár én sem mindig emlékszem, de ismerem magam annyira, hogy bezártam, majd megrángattam, meg visszanéztem, hogy biztosra menjek. 🤣
márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3


Jó de ez nem annyira időtakarékos.

márc. 17. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kicsit nehezen záródik a főajtó, ezért az a kis kínlódás mindig megmarad bennem. :-)

Néha a túl könnyű dolog nem jó, a nehéz meg jó.

márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!