Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hosszú távon hasznomra válhat,...

Hosszú távon hasznomra válhat, ha elengedem azokat a dolgokat, amikhez évek óta görcsösen ragaszkodom bárminemű ráció nélkül?

Figyelt kérdés
2 éve meg van rekedve az életem. Az egyik egy ember, akivel a helyzet 100%-ig reménytelen, ennek ellenére görcsösen ragaszkodom hozzá. A másik pedig az otthonom. Ez a két ragaszkodás felőröl, ezért elkezdett megfogalmazódni bennem, hogy mi lenne, ha vennék egy rohadt nagy levegőt és minden félelmem ellenére egy diszkrét 180 fokot változtatnék az életemen. Nagyon félek, és nem is igazán tudom, hogy kellene, meg nem is akarom elfelejteni ezt a személyt, de egyszerűen muszáj a saját jóllétem miatt, illetve az életem pozitív alakulása miatt. Érdemes ekkora változtatásba belevágni?

márc. 24. 01:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen
márc. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Betapasztott száj.
márc. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen igen.


Bár nem írtad, hogy milyen viszony fűz az "emberhez", ki számodra az "ember".


A negatív érzelmeket erősítő függőségeket mindig érdemes leépíteni.

Pozitív dolgokra kell cserélni.


Szóval igen, könnyen lehet, hogy sokat segítene az önbecsüléseden, ha elköltöznél otthonról, ha önálló lennél, ha megszabadulnál a toxikus kapcsolattól.

márc. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Az jó, hogy érzed, hogy ideje a változásnak. Rájöttél, hogy semmi sem tart örökké.

Beszélj azzal az emberrel. Valamiért fontos neked, ki tudja, lehet, hogy te is fontos vagy neki! Komolyan mondom. Nem látsz bele senki fejébe. Lehet, hogy már ezzel elkezdődik a változás.


Otthonod.

A bátorság az, ha a félelmeid ellenére megpróbálod a dolgot. Kis félelem mindig van. Amíg nagyon félsz, bele ne vágj, mert úgy nem fog sikerülni! Várj egy kicsit, viszont nyisd ki a szemed. Érezni fogod, ha eljött az ideje a cselekvésnek.


A dolgok belső csendben érnek. Bízzál magadban, a felszín alatt már elkezdődött valami.


Nálam ez úgy volt, hogy éreztem, hogy pár évig adott városban fogok élni. Tényleg, gyerekkoromban láttam magam ott a lelki szemeimmel. Megvalósult.

Most én is változás előtt állok, de még várok, hadd dolgozzanak az erők a felszín alatt.

márc. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Az "ember" az egy biológiai evolúciós lény, aki még nem volt semmilyen géntechnológiai kísérletnek alávetve.
márc. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: valószínűleg hasznodra válna. Amihez ragaszkodsz és nem nyújt boldogságot, sőt, a ragaszkodás szenvedés, akkor elengedni érdemes.

Az ember azért fél a változástól, mert nem tudja: ha változtat, akkor az jót hoz -e számára. Mégis érdemes meglépni, ha nem akar valaki szenvedni olyan dolgoktól, melyek lelkileg visszahúzzák.

Változtatás előtt érdemes lehet például lépéseket tenni: párkapcsolat esetén párterápiát igénybe véve próbálni megoldani, vagy a döntés megerősítésére is jó lehet: "együtt tovább, vagy külön".

márc. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A munkád milyen? Arra gondolok, ha nagy cégnél dolgozol, esetleg át tudnád magad kérni másik városba. Ideiglenesen talán. A változás nem lenne végleges, tudnád egy kicsit külső szemmel nézni a dolgaidat.
márc. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ki ez a személy? Családtag, munkatárs, szerelem? Ő nem tud segíteni neked? Ő van ott, ő ismer téged, nem mi. Beszélhetnél vele a problémádról. Ha véletlenül kihúzod nála a gyufát ezzel, legalább könnyebb lesz továbblépned. Vannak mérföldkövek az ember életében, emberek, események... Ha ő ilyen fontos neked, bármilyen reakciója változást fog hozni az életedben!


Az otthonoddal mi a baj?

márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fejlődési lehetőség van benne, így igen.
márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Jól írod. Annyi jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy költözni lehet, jó változás lesz. Viszont az embertől megszabadulni, vagyis a ragaszkodástól, nem lehet olyan könnyen. Ha csak úgy "megfutamodik" (azért az idézőjel, mert ez is egy nehéz lépés), attól a ragaszkodás még ott marad. Évekig kísértheti a "mi lett volna, ha". Beszélgetni kéne az illetővel mindenképp. Így lesz meg a fejlődés.
márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!