Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erről a botrányról mit gondolsz?

Erről a botrányról mit gondolsz?

Figyelt kérdés
[link]
márc. 25. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy lusta "újságíró" egy random reddites posztból ír egy pár mondatos "cikket" az ma már botránynak számít?

K_rva alacsonyan van a léc...

márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

A bébiszitterhez tudok kapcsolódni, az ő oldalán állok.

Minden olyan dolgot, ami nem átlagos, azt igenis annak kell közölnie, akit érint. Lehetetlen azt feltételezni, hogy vegetáriánus, ha nincs szólva, plusz a gyerekek sem szólnak. Még mindig több az, aki mindenevő, nincs allergiája, speckó étrendje. Ezt nem szívhatja ki a bébiszitter a kisujjából.

Olyan ez, mint amikor egy régi kolléganőm csinálja a dolgát, amit egyedül szeret, de persze puffog, mindenkit méreget, mikor kérdezzük, hogy mi a gond, akkor még benyögi, hogy "nem gondolod, hogy segíteni kéne?" Nem b+, nem vagyok gondolatolvasó.

márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Dolgoztam óvodában, foglalkoztam gyerekekkel. Nálam ALAP, hogy ha olyan gyereket bíznak rám, akit még nem ismerek, tájékozódok előtte a szüleitől a gyerek étkezési szokásairól, napi rutinjáról, viselkedéséről, szokásairól stb. Azért is alap dolog megkérdezni, hogy mit, hogyan, mennyit eszik a gyerek és mit ehet mit nem, mert súlyos ételallergiák is kiderülhetnek, amiről ha nem tudok, a gyerek akár meg is halhat a kezeim között (pl. mogyoróallergia stb.). De egy lisztérzékenység, laktózérzékenység esetén sem kellemes a helyzet. Szóval ebben a cikkben a legkisebb hiba volt az, hogy a vegetáriánus étrendet követő családnak húsételt adott a bébiszitter. Még jó, hogy nem történt nagyobb tragédia. Mindig tájékozódni kell előtte a gyerekek étkezési szokásairól, hogy mit ehetnek és mit nem, mert az információ életet menthet. Ez nem csak úgy van, hogy megkérdezem a gyerektől, hogy mit szeretne enni és csak úgy odateszem elé. A bébiszitter mindenképpen nagyot hibázott. Az anya pedig erősen túlreagálta a dolgot. Neki is alap, hogy tájékoztatnia kellett volna a 'szittert, hogy ők milyen elveket követve táplálkoznak. Ha nem tájékoztatja őt megfelelően, nincs semmi joga számon kérni. Pláne nem úgy, hogy azt várja el, hogy mindenki szerint egyértelmű legyen, hogy ők vegetáriánusok. Tehát mindkét fél hibázott, szerintem a bébiszitter nagyobbat, mert alapvető információknak nem járt utána, mielőtt elvállalta a munkát, viszont az anya meg túlreagálta a dolgot.
márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Nyílván az anyának van igaza, mert a saját gyereke étrendjéről ő dönt. A bébiszitter fizessen kártérítést, és többé ne menjen gyerekek közelébe a sajátsát kivéve.
márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Mindig tájékoztatni kell a másikat, ha a gyerek valamit nem eszik/nem ehet.

Az más kérdés, hogy nem okés a saját étrendedet másokra erőltetni. Ok, hogy az anya úgy döntött, hogy nem eszik húst, de ezt ne akarja másokra erőltetni.

márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

3-as vagyok.

Mi volt a rossz a válaszomban? Te miért nyomtál pirosat vagy szürkét? Csak érdeklődöm, hátha tanulok belőle valamit.

márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam másnak ezek szerint más a véleménye.
márc. 25. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

#3 Én például azért pontoztalak le, mert baromira nincs igazad. A szülőnek kell előre lefektetnie a szabályokat, mit lehet és mit nem, nem pedig a bébiszitternek kitalálnia. Én kisgyermeknevelő vagyok, a bölcsődében sem tartunk minden egyes új gyerkőc szülőjével 2 órás "interjút" a gyerek sajátos igényeiről, ha van ilyen azt a szülőnek kell jeleznie, nem nekem találgatnom. Amúgy a "halálos ételallergia" esetén meg milyen szülő az, aki ezt nem közli azzal a személlyel, akire rábízza a gyerekét?

Amúgy ha az említett család tényleg vegetáriánus, nem értem a gyerekek honnan ismerik a csibefalatot és a mekit...de ez már mellékes.

márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
#8, És arra nem gondoltál, hogy a bébiszetterke esetleg direkt adott húst annak a gyereknek? Ne tégy úgy mintha nem tudnád milyen gyűlölködés megy a vegánok felé.
márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Én fordítva jobban látom. Mikor be van csomagolva a vegánság abba, hogy "én milyen jó vagyok, nem eszek húst, szeretem az állatokat".

És nem azzal van baj, ha valaki így dönt. Nyugodtan, szíve joga. Csak ez át szokott fordulni abba, hogy különbnek érzi magát, nyíltan fintorog és közli, hogy ha te gyrost eszel mellette, ne is merj ott tartózkodni. Én meg ezt látom.

márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!