Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt az oldalon vakok...

Roadkill kérdése:

Vannak itt az oldalon vakok vagy látáskárosultak?

Figyelt kérdés

Felszabad tenni pár kérdést?

-Hogyan tudtuk gyakorizni vagy internetezni?Az addig megvan hogy van szövegfelolvasó meg az is hogy tudtok írni na de a gépnél az egeret például tudjátok használni?

-Nagyon idióta kérdés következik amiért ne haragudjatok mert semmi de semmi provokáció nincs benne csak egy buta gondolatmenet.Aki születése óta vak az fáj?Vagy ha nagyon le egyszerűsíttem a kérdést,a vakság fáj?

Más kérdés most így nem jut eszembe és ezekre se muszály válaszolni ha valaki bántónak érezné,csak na a kis idióta fejem ezen töprengett el.Előre is köszönöm a válaszokat :)



márc. 31. 20:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Úhhh még eszembe jutott egy kérdés.Hogyan öltözködtök?Az addig megvan hogy tudja mindenki hogy ott a ruha meg érzi de a színével az úgy hogy?Megkérdeztek valakit?Na és ha becsap?
márc. 31. 20:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek engem is érdekelnek!
márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egeret nem használjuk. Billentyűzettel, billentyűparancsokkal navigálunk.


Hogy fáj-e? Fizikailag gondoltad? Lelkileg sokszor igen.


A ruhákkal kapcsolatban olyat kell kérdezni akiben megbízunk, aki nem csap be. :) Meg akinek adunk a véleményére, megbízunk az ízlésében is.

márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen fizikailag gondoltam,jó oké ha valaki balesetben veszti el ott még talán megértem hogy fájhat.De amúgy a megvakulás hogy zajlik le,reggel fel kelsz és semmi?Azt addig értem hogy aki vele született az nem is látott soha.Na de aki látott az folyamatosan veszti elvele vagy hirtelen?Mondjuk igen a ruhákkal kapcsolatban azért erre gondolhattam volna :D Juj meg még eszembe jutott 2 kérdés.

1.Otthon kapcsoltok villanyt?Mármint ha egyedül vagytok.

2.Honnan tudjátok mennyi az idő?Vagy hogy mikor van este?Ezt is úgy értem ha egyedül vagytok.

márc. 31. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában lassú folyamat, szép lassan megy el a látás. De van olyan akinél egyik napról a másikra történik, olvastam ilyenről is. Arra nem emlékszem nála milyen betegség idézte elő ezt a hirtelen vakságot.

Villanyt felesleges kapcsolni ha egyedül van a vak. De tudok nem egy olyanról aki korábban látott, és sokáig villanyt kapcsolt.

Ma már mindenen van óra. A számítógépen, a mobiltelefonon, az apple watchot tökéletesen lehet vakon használni, van braille karóra is. Ha pedig nem az időre gondoltál, hanem hogy mikor van sötét, hát azt tudja az ember nagyjából mikor megy le a nap.

márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké a braille karóra meglepett :O Amúgy mind a két időre gondoltam igen :)
márc. 31. 21:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont az volt régebben. Braille meg beszélő karóra. Csak utána jöttek a technikai fejlődések, beszélő mobil, okosóra...
márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és további kitartást az élet minden táján :)
ápr. 1. 19:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések engem is érdekeltek. Köszi, hogy feltetted. :)

Én még azon szoktam gondolkodni, hogy aki vakon születik, annak hogy lehet elmondani a színeket, vagy bármit, amit látni kéne. Hiszen elképzelni sem tudja.

ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úhhh nagyon jó kérdés :) Most hogy így rákérdeztél erre szerintem valahogy a hővel szerintem hogy a piros az a meleg a hideg meg a kék,meg ezeknek az árnyalataik de hátha jön ide valaki aki szakértőbb vagy talán ő is vak :)
ápr. 2. 20:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!