Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én képzeltem el így a...

Csak én képzeltem el így a jövőt gyerekkorban?Hogy ilyen lesz a fejlett világ?

Figyelt kérdés

Gyerekkorban a szüleim mindig azt mondták mire mi leszünk felnőttek, addigra jobb világ lesz.


Én úgy képzeltem, hogy a technika fejlődésével könnyebb lesz az élet.

Hogy robotok fognak végezni olyan munkákat, amik az ember számára terhesek, hogy társadalmi egyenlőség lesz, fejlettebb lesz a társadalom, nem ilyen versengő, nem lesznek háborúk, hanem általános jólét lesz, és nem fognak tömegek nyomorban élni.


Ehhez képest azt érzem, hogy a technika fejlődése pont a lehető legrosszabb folyamatokat fogja elhozni.

A mesterséges intelligencia miatt rengeteg ember feleslegessé fog válni, munkahelyek, iparágak fognak megszűnni, legalábbis rengeteg embert fognak elbocsájtani.


Így sok lesz a munkanélküli, illetve az alja munkákra, amiket még a robotok nem tudnak elvégezni hatalmas túlkínálat lesz munkaerőből, így, nemhogy könnyebb nem lesz az élet, hanem nehezebb, mert az lesz a "nyertes", aki minél többet dolgozik minél kevesebb pénzért.


Egy szűk réteg mocskosul gazdag lesz, akik ezeket a technokógiákat birtokolni fogják, és még nagyobb lesz a szakadék a gazdagok és, szegények között.


Ahol nem igazán erős a demokrácia már most sem ott kutya kemény világ lesz, de még a jóléti országokban is hatalmas változások lesznek.


Mire az emberiség eljut oda, hogy ezeket a technológiákat a közösség javára fordítsák, addig pár generációt nagyot fog szívni, mert bizony, akiknél a hatalom lesz nem fognak lemondani a jelenlegi világról.


ápr. 10. 03:44
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Semmi nem változik 70-ben születtem az ég egy adta világon semmi nem változott nincs itt fejlődés semmi!

Sőt még az emberek java része anno világ felé nyúl vissza az élet szinte minden területén!

ápr. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%

Jo lenne ha beveztenék az alapjovedelmet, el lennék én munka nelkul eletem vegeig

A munka lelkileg meg fizikailag megnyomoritja az embert

ápr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Gyermeki álmodozás. De amúgy fejlődünk, sokkal könnyebb az élet mint régen volt.

Robotok már végeznek olyan munkákat amik az embernek terhes lenne, a társadalmi egyenlőséget is nagyon tolják mostanában.

A versengő társadalom tényleg nem változott, de nem is értem miért akarod megszüntetni, a verseny viszi előre a világot.

Háborúk mindig lesznek, egészen addig amíg nem lesz egy világkormány és nem korlátoz le mindent, de odáig még nagyon hosszú út vezet, lehet sose jutunk el odáig. Örülj inkább annak, hogy olyan kaliberű háborúk nincsenek mint a világháborúk voltak.

Az általános jólét szintén a világkormánytól függ, mert ha külön országok vannak akkor ha az egyik jólétben él, nagy valószínűséggel egy másikat zsákmányol ki ezért.

ápr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy az MI szerintem pont az általános jólét felé vezető út első alapköve.

Mert ha belegondolsz valóban sok munkát fog elvenni, ami miatt sok embernek nem lesz pénze. És mivel fogyasztói társadalomban élünk a gazdagoknak az az érdeke hogy az embereknek legyen pénze, szóval nem fogják hagyni hogy hatalmas tömegek pénz nélkül létezzenek.

Persze amég ez a tömeg nem elég nagy lesz egy réteg aki elveszti a munkáját és nem kap kompemzációt érte, de ez "járulékos veszteség". Én nem gondolok pár generációnyi időre, szerintem gyorsabb les annál ez a váltás.

Szóval amint elég nagy lesz a tömeg szerintem behozzák az alapjövedelmet, hogy a szegények is tudják valamivel tömni a gazdagok zsebét.

Tehát összessegében sokkal kiszolgáltatottabb lesz egy réteg, de cserébe munka nélkül is élhetnek viszonylag kényelmes életet.

ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!